79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

General Electric traci na wartości w związku z rzekomym oszustwem o wartości 38 miliardów dolarów. To nie koniec?

Sierpień 22, 2019 11:52

Od momentu powstania General Electric w roku 1892, firma należała do liderem amerykańskich innowacji. Ku zaskoczeniu i radości ludzi naukowcy i inżynierowie GE wymyślali lub ulepszali wszystko, od żarówek po komercyjne silniki odrzutowe i lodówki oraz elektrownie jądrowe. Tak więc, niedawne oskarżenia wysunięte przez Harry'ego Markopolosa - księgowego, który wcześniej ostrzegł regulatorów przed piramidą Berniego Madoffa - dotyczące tego, że firma ukryła straty wynoszące 38 miliardów dolarów, są ogromnym szokiem, który już zdążył doprowadzić do bardzo ciekawych okazji handlowych.

Trading General Electric Shares CFDs

W tym artykule omawiamy podłoże rzekomego oszustwa o wartości 38 miliardów dolarów, sposób, w jaki zareagowali na te wieści inwestorzy oraz możliwe opcje do handlu w związku z tym tematem - co może się wydarzyć - z historycznego punktu widzenia dla General Electric. Zacznijmy!

Wyjaśnienie rzekomego oszustwa General Electric na 38 miliardów dolarów

W czwartek 15 sierpnia Harry Markopolos, śledczy finansowy, który kilka lat temu jako pierwszy ostrzegł o oszustwie wartym 65 miliardów dolarów, opublikował 175-stronicowy raport oskarżający General Electric o ukrywanie ogromnych strat o wartości 38,1 miliarda dolarów. Raport wyszczególnia również, że skala oszustwa stanowi ponad 40% kapitalizacji rynkowej GE - co czyni go znacznie większym i poważniejszym niż afera księgowa Enron lub WorldCom.

Cena akcji spadła o ponad 15% po wiadomości o raporcie, a ostatecznie akcje dzień zakończyły spadkiem o 11%, co jest najgorszym jednodniowym wynikiem GE od 11 lat. Raport wyszczególnia, że 29 miliardów dolarów ukryto w stratach z tytułu opieki długoterminowej, a Markopolos publicznie oświadczył w CNBC, że firma zmierza do bankructwa.

General Electric odpowiedział określając raport „bezwartościowymi, błędnymi i samolubnymi spekulacjami". Prezes Lawrence Culp oskarżył również Markopolosa o „fałszywe stwierdzenia dotyczące faktów", wyjaśniając, że nie sprawdził swoich hipotez w GE przed publikacją. Culp podkreślił również, że Markopolos opublikował raport nienazwanemu funduszowi hedgingowemu i publicznie oświadczył, że otrzyma wynagrodzenie za wszelkie zmiany cen akcji - sugerując, że jest motywowany finansowo do generowania spadku i zarobieniu na krótkiej sprzedaży akcji.

Chociaż część analityków odrzuciła raport, niektórzy od dawna obawiali się o stan standardów księgowych GE. W rzeczywistości GE musiał teraz ujawnić, że ich procedury księgowe są badane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd oraz Departament Sprawiedliwości.

How to Trade General Electric (GE)

Ostatnie oskarżenia o domniemane oszustwo w GE przychodzą w bardzo trudnym momencie dla firmy, której cena akcji jest pod presją podaży od ponad dekady z powodu:

  • Spadku wartości rynkowej
  • Słabych przejęć
  • Zawirowań korporacyjnych
  • Kryzysu finansowego z 2008 r

Te wydarzenia spowodowały, że cena akcji GE spadła z rekordowego poziomu 58,15 USD w sierpniu 2000 r., o 90% do zaledwie 5,87 USD w marcu 2009 r., i zamknięcia na poziomie zaledwie 8 USD w dniu opublikowania raportu o domniemanym oszustwie. Chociaż w ostatnim dziesięcioleciu w wielu momentach dochodziło do pewnej poprawy wyceny akcji, długoterminowy wykres cen akcji GE przedstawia spółkę, która wciąż pozostaje się pod presją podaży:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, GE, miesięczny - Zakres danych: od 1 kwietnia 2007 r. do 19 sierpnia 2019 r., stworzony 19 sierpnia 2019 r., o 11:47 BST. - Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są gwarantują podobnych w przyszłości..

Na szczęście dzięki Admiral Markets możesz spekulować co do kierunku ruchu ceny akcji GE, korzystając z kontraktu CFD (Contract for Difference - kontrakt na różnicę). Jedną z zalet tego produktu jest to, że na rynku możesz grać zarówno na długo (wzrost ceny) jak i na krótko (spadek ceny).

Jednym z obszarów, na którym traderzy będą się teraz koncentrować, jest najniższy w historii poziom cen wynoszący 5,87 USD wyznaczony w marcu 2009 r., Pokazuje go niebieska pozioma linia na poniższym wykresie cen:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, GE, miesięczny - Zakres danych: od 1 kwietnia 2007 r. do 19 sierpnia 2019 r., stworzony 19 sierpnia 2019 r., o 11:47 BST. - Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są gwarantują podobnych w przyszłości.

Ponieważ ten poziom cen jest historycznie istotny, kupujący mogą poczekać na osiągnięcie go, zanim zdecydują, czy zainwestować w spółkę. Oznacza to, że sprzedający mogą utrzymać kontrolę na rynku do chwili osiągnięcia tego poziomu ceny. Traderzy zazwyczaj schodzą na niższe ramy czasowe, aby potwierdzić swoje oczekiwania, a także szukać potencjalnych możliwości wejścia na rynek.

Na przykład spójrzmy na 4-godzinny wykres ceny akcji GE:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, GE, H4 - Zakres danych: od 20 listopada 2018 r. do 19 sierpnia 2019 r., stworzony 19 sierpnia 2019 r., o godzinie 12:04 czasu BST. - Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są gwarantują podobnych w przyszłości.

Na czterogodzinnym wykresie ceny znajdującym się powyżej czerwona linia wsparcia została złamała jeszcze przed opublikowaniem raportu o oszustwie. Wyglądało na to, że niektórzy traderzy już wcześniej posiadali pozycje ukierunkowane na spadek. Jeśli sprzedający nie zdołają zepchnąć rynku na dół i pozwolą kupującym wkroczyć i przełamać czerwoną linię oporu, oznaczałby to, że to kupujący przejęliby kontrolę.

Jednak, skoro cena znajduje się poniżej czerwonej linii, sprzedający mają kontrolę i mogą ją zachować, aż do osiągnięcia przez cenę niebieskiej poziomej linii. Linie wsparcia i oporu pomagają traderom w określeniu, kto kontroluje rynek, ale może również pomóc w ustalaniu czasu otwarcia pozycji i jej zamknięcia. Traderzy często wykorzystują formacje price action i wskaźniki techniczne w celu określania optymalnych momentów wejścia i wyjścia.

Wniosek

Choć cena akcji General Electric od pewnego czasu spada, wydaje się, że firma wkracza w krytyczną fazę tego ruchu. Rzekome oszustwo o wartości 38 miliardów dolarów może przez pewien czas obciążać cenę akcji. Jeśli okaże się, że jest prawdziwe, prawdopodobne może skutkować dalszym pogorszeniem wyceny. Ale jeśli okaże się, że to nieprawda, może nastąpić wzrost związany z ulgą. Tak czy inaczej, jest to bardzo interesujący czas dla GE. Jak będziesz to rozgrywać?

Jednym ze sposobów jest MetaTrader 5, ponieważ możesz handlować na wielu klasach aktywów i uzyskać dostęp do doskonałych możliwości tworzenia wykresów, bezpłatnych danych i analiz rynkowych w czasie rzeczywistym, najlepszych dostępnych widżetów handlowych i wiele więcej! Aby pobrać MetaTrader 5 teraz, kliknij na poniższy baner i pobierz program ZA DARMO!

Inwestowanie na MetTrader5

INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.