76% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Co nowy premier Boris Johnson oznacza dla GBP / USD?

Lipiec 29, 2019 10:59

To już jest oficjalne. Boris Johnson w wyniku głosowania członków partii Konserwatywnej został wybrany nowym liderem oraz kandydatem na kolejnego premiera Wielkiej Brytanii. Były burmistrz Londynu pokonał kontrkandydata Jeremy'ego Hunta dużą różnicą głosów - na Johnsona głosowało 92.153 osób, a na rywala 46.656. O ile reakcje w całym kraju na ten wybór były mieszane, powołanie Johnsona otworzyło interesujące możliwości handlowe na aktywach związanych z funtem brytyjskim.

Trading GBP/USD Brexit

W tym artykule omawiamy politykę nowego premiera, reakcje rynków i możliwości handlowe, które mogą pojawić się na rynkach związanych z funtem. Zacznijmy!

Boris Johnson, Bruksela i Brexit

W trakcie energetycznego przemówienia po zwycięstwie, Johnson przyrzekł „dokonać Brexitu, zjednoczyć kraj i pokonać Jeremy'ego Corbyna". Wyzwanie, przed którym stoi premier, jest być może jednym z najtrudniejszych, przed jakim stoi brytyjski polityk w czasie pokoju, Johnson nadał mu optymistyczny wydźwięk - który niewiele pomógł w wyklarowaniu się sytuacji na rynkach brytyjskich.

Brexit to największy problem, przed którym stoi premier. Obiecał on, że do dnia 31 października dokona Brexitu, osiągając porozumienie z UE lub nie osiągając go. Jednak urzędnicy w Brukseli już zasygnalizowali, że nie zaakceptują proponowanych przez niego zmian w umowie dotyczącej warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, którą uzgodniła jego poprzedniczka, Teresa May.

Wyzwanie jest jeszcze trudniejsze, gdyż kilku członków gabinetu zrezygnowało po wiadomości o jego nominacji, a niektórzy starsi ministrowie prowadzą działania mające uniemożliwić wyjście z porozumienia z UE. Istnieje również ryzyko, że lider opozycji Jeremy Corbyn z Partii Pracy wystąpi o wotum nieufności, które mogłoby skutkować rozpisaniem nowych wyborów i wysłaniem społeczeństwa brytyjskiego ponownie do urn wyborczych. Niepewność wciąż jest obecna.

Kluczowe daty dla Borisa Johnsona

  • 24 sierpnia - Spotkanie liderów G7. Podczas gdy w miesiącach letnich Johnson będzie odwiedzał europejskie stolice w celu osiągnięcia porozumienia z pozostałymi liderami - zwłaszcza z Francji, Niemiec i Irlandii - przełom może nadejść na spotkaniu przywódców G7 w południowo-zachodniej Francji. Dałoby to innym przywódcom UE lepsze wyczucie człowieka, który obecnie kieruje Wielką Brytanią.
  • 3 września - Nowa sesja parlamentarna. Parlament wraca na nową sesję, która może okazać się historyczna. Jeśli negocjacje Johnsona z przywódcami UE zawiodą, to ministrowie, którzy sprzeciwią się bezumownemu Brexitowi, będą próbowali znaleźć sposób na zablokowanie premiera, jeśli rzeczywiście zamierza on wyprowadzić Wielką Brytanię z Unii Europejskiej 31 października.
  • 29 września - Konferencja Partii Konserwatywnej. To moment, w którym premier bardziej szczegółowo przedstawi swoją wizję Wielkiej Brytanii. Będzie również szczegółowo obserwowana przez wszystkich ministrów, aby sprawdzić, czy Johnson zacznie łagodzić swój przekaz w odniesieniu do Brexitu, podobnie jak jego poprzedniczka Theresa May, po wypracowaniu trudnej umowy. Twarde skrzydło wspierające Johnsona, do którego należy Jacob Rees-Mogg, spodziewa się, że Johnson wytrwa przy swoim zobowiązaniu.
  • 17-18 października - szczyt UE. To ostatnie zaplanowane spotkanie przywódców Unii Europejskiej przed zaplanowaną datą opuszczenia wspólnoty przez Wielką Brytanię 31 października. Jeśli premierowi nie uda się osiągnąć przełomu w rozmowach z Brukselą i jeśli parlament znajdzie sposób, by powstrzymać Brexit bez umowy, Johnson może zostać zmuszony do zażądania przedłużenia obowiązującego terminu. Jednak przywódcy UE już stwierdzili, że nie zgodzą się na przedłużenie, chyba że z ważnych powodów, takich jak wybory powszechne lub drugie referendum.
  • 31 października - dzień Brexitu.

Co dalej dla GBP / USD?

Po ogłoszeniu, kto będzie premierem kurs GBP/USD na krótko wzrósł, ale zakończył dzień na niższym poziomie. W rzeczywistości ta para walutowa od pewnego czasu wykazuje tendencję spadkową, co pokazuje poniższy wykres długoterminowy:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, GBPUSD, miesięczny - zakres danych: od 1 listopada 2003 r. do 23 lipca 2019 r., utworzony 23 lipca 2019 r., godz. 21:28 BST. - Uwaga: wyniki uzyskane w przeszłości nie gwarantują osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Traderzy w trakcie najbliższych miesięcy będą uważnie obserwować komentarze nowego premiera, a także ton wypowiedzi płynących z Brukseli. Jeśli będzie to „więcej tego, co już znamy", traderzy i inwestorzy mogą zacząć się martwić, że Wielka Brytania opuści UE bez umowy, co jest postrzegane jako krótkoterminowy negatywny czynnik ryzyka dla funta brytyjskiego. Traderzy będą obserwować długoterminowy poziom wsparcia w okolicy 1,1926 jako cel dla ewentualnych krótkich pozycji, co pokazuje niebieska linia na wykresie poniżej:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, GBPUSD, miesięczny - zakres danych: od 1 listopada 2003 r. do 23 lipca 2019 r., utworzony 23 lipca 2019 r., godz. 21:28 BST. - Uwaga: wyniki uzyskane w przeszłości nie gwarantują osiągnięcia podobnych w przyszłości.

W perspektywie krótkoterminowej traderzy mogą również szukać okazji na niższych interwałach, takich jak wykres dzienny, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących kierunku zmian na rynku i ewentualnych możliwości spekulacyjnych Przyjrzyjmy się dziennemu wykresowi GBP/USD:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, GBPUSD, dzienny - zakres danych: od 30 października 2018 r. do 23 lipca 2019 r., utworzony 23 lipca 2019 r., o 21:38 BST. - Uwaga: wyniki uzyskane w przeszłości nie gwarantują osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Na powyższym wykresie dziennym pary GBP/USD niebieska linia przedstawia 20-dniową średnią kroczącą. Widać wyraźnie, że sprzedający kontrolują sytuację na rynku, gdyż cena pozostaje poniżej średniej kroczącej. Niektórzy traderzy użyliby tego wskaźnika również jako narzędzia do identyfikacji możliwych punktów zwrotnych i okazji do zawarcia transakcji.

Reakcja rynku na wybór Borisa Johnsona została już wyciszona, ale jej pojawienie się oznacza, że rynki związane z funtem brytyjskim są bardzo wrażliwe na wszelkie informacje o postępach lub ich braku dotyczących celów nowego premiera. Tym samym trzeba przyjąć, że nadchodzą zmienne czasy na rynku walutowym. Zarządzanie ryzykiem jest konieczne. Jak będziesz to handlować?

Czy wiesz, że dzięki MetaTrader 5 możesz handlować na wielu klasach aktywów, a także uzyskać dostęp do doskonałych możliwości tworzenia wykresów, bezpłatnych danych i analiz rynku w czasie rzeczywistym, najlepszych dostępnych widżetów do handlu i wielu innych korzyści? Aby pobrać teraz MetaTrader 5, kliknij na poniższy baner i pobierz go ZA DARMO!Trade With MetaTrader 5

INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.