76% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Cena złota gwałtownie rośnie do najwyższego poziomu od 6 lat w wyniku wojny handlowej.

Sierpień 09, 2019 15:56

Czy wiesz, że w tym roku banki centralne po cichu kupują rekordowe ilości złota? W sumie globalne banki centralne kupiły w 2019 r. złoto o wartości 15,7 mld USD. Obawy o eskalację wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami to tylko jeden z powodów, dla których banki centralne dywersyfikują swoje rezerwy. Gdy Chiny dewaluują swoją walutę w odwecie na niespodziewane wprowadzenie przez Trumpa kolejnych ceł, cena złota gwałtownie wzrosła osiągając najwyższy poziom od 6 lat, co tworzy kilka bardzo interesujących możliwości handlowych.

Trading XAU/USD

W tym artykule omawiamy obecne stadium wojny handlowej między USA i Chinami, jak wpłynęło to na ceny złota i co może się wydarzyć na rynku złota w tych wyjątkowych czasach. Zacznijmy!

Wojna handlowa USA-Chiny nasila się

W poniedziałek 5 sierpnia po raz pierwszy od 25 lat Departament Skarbu USA nazwał Chiny manipulatorem kursu walutowego. Akcja prezydenta USA Donalda Trumpa nastąpiła po tym, jak Chiny pozwoliły na osłabienie chińskiego juana w stosunku do dolara amerykańskiego. Wielu analityków uważa, że było to odwet za decyzję Trumpa ogłaszającego nową rundę podwyżek ceł na towary z Chin.

Według Davida Chui, szefa strategii chińskiego rynku akcji w Bank of America Merrill Lynch, posunięcia te wzmacniają oznaki „przedłużającego się konfliktu między dwoma krajami". To, wraz z niepewnością związaną z Brexitem i dalszymi możliwymi obniżkami stóp procentowych z Rezerwy Federalnej USA, spowodowało, że inwestorzy i banki centralne poszukiwały możliwości dywersyfikacji swoich aktywów w kierunku bezpiecznych rynków, takich jak złoto.

Złoto jest uważane za bezpieczną przystań, ponieważ może zostać stopione i zamienione w formę pieniądza. Ogólnie rzecz biorąc, fundamentalne tło doprowadziło do wzrostu ceny złota do najwyższego poziomu od sześciu lat. Ten ruch może być początkiem historycznego powrotu do najwyższych w historii poziomów 1,920 USD z września 2011 r. Rzućmy okiem na wykres cen złota.

Jak handlować złotem (XAU/USD)

Jednym z najpopularniejszych sposobów spekulacji ceną złota jest handel nim z dolarem amerykańskim za pośrednictwem pary XAU/USD. Poniżej znajduje się długoterminowy wykres cen XAU/USD:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 4, XAUUSD, dane miesięczne - Zakres danych: od 1 grudnia 1999 r. do 6 sierpnia 2019 r., utworzony 6 sierpnia 2019 r., O 10:36 BST. - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Na powyższym wykresie cen XAU / USD wyraźnie widać historyczny długoterminowy trend wzrostowy od 1999 do 2011 r. Po okresie spadku cena XAU/USD utrzymała się w konsolidacji od 2015 do 2019 r. , jak pokazano na poniższym wykresie, przybrała ona kształt trójkąta:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 4, XAUUSD, miesięcznie - Zakres danych: od 1 grudnia 1999 r. do 6 sierpnia 2019 r., utworzony 6 sierpnia 2019 r., O 10:39 BST. - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Powyższa formacja, oznaczona niebieskimi liniami, jest również znana jako trójkąt symetryczny. Teraz, gdy cena przebiła się poza obszar formacji, wielu traderów będzie chciało inicjować długie pozycje i wykorzystywać niższe interwały, aby znaleźć optymalne punkty wejścia. Na przykład spójrzmy na dzienny wykres XAU/USD:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 4, XAUUSD, dzienny - Zakres danych: od 25 stycznia 2019 r. do 6 sierpnia 2019 r., utworzony 6 sierpnia 2019 r., O 10:43 BST. - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Niebieska linia na powyższym wykresie pokazuje wykładniczą 20-dniową średnią ruchomą ceny XAU/USD. Średnie kroczące są przydatne podczas trendów na rynkach, ponieważ nie tylko pomagają określić, czy rynek jest w trendzie wzrostowym, czy spadkowym, ale są również wykorzystywane jako obszary do otwierania nowych pozycji.

Na przykład wyraźnie widać w ostatnim ruchu wzrostowym XAU/USD, cena często odbijała się od 20-dniowej linii średniej ruchomej, by kontynuować wzrost. Traderzy mogą następnie pójść o krok dalej i wykorzystać formacje price action, aby zidentyfikować potencjalne punkty zwrotne na rynku, które mogą pomóc w określeniu możliwych poziomów wejścia i poziomów stop-loss.

W przypadku poziomów docelowych traderzy mogą oddalić perspektywę, aby uzyskać większy obraz:Źródło: Admiral Markets MetaTrader 4, XAUUSD, miesięczne - Zakres danych: od 1 grudnia 1999 r. do 6 sierpnia 2019 r., utworzony 6 sierpnia 2019 r., O 10:53 BST. - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Jeśli ceny utrzymają się powyżej ograniczenia trójkąta symetrycznego, kupujący będą oczekiwać osiągnięcia najwyższego w historii poziomu cen złota, który w porównaniu z początkiem sierpnia odpowiada możliwości wzrostu o 35%. Jak będziesz to handlować?

Możliwość przetestowania strategii i teorii handlowych może być bardzo korzystna w rozwijaniu długoterminowych umiejętności handlu i inwestowania. Kliknij na poniższy baner, aby otworzyć DARMOWY rachunek handlowy w wersji demo!

rachunek demo online

INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.