76% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

‘Halving’ Litecoina podbił w tym roku jego cenę o 370%! Czy to nie koniec?

Lipiec 15, 2019 15:57

Po bardzo burzliwym roku 2018, kiedy to z rynku kryptowalut zniknęło ponad 770 miliardów dolarów, w roku bieżącym większość głównych kryptowalut powróciła do wzrostów - głównie dzięki nadchodzącym kluczowym wydarzeniom, takim jak choćby "halving". Jedna z nich w szczególności stoi na czele zwyżek w bieżącym roku i ku zaskoczeniu nie jest to ta największa i najpopularniejsza kryptowaluta - Bitcoin. Mowa o Litecoin, który wzrósł w tym roku o prawie 370%, i o którym część analityków twierdzi, że to dopiero początek.

Trading Litecoin CFD

W tym artykule wyjaśniamy, czym jest Litecoin "halving", dlaczego jest tak ekscytującym wydarzeniem dla krypto-społeczności i jak można uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu, zaczynając właśnie dziś!

Halving Litecoina

Zaznacz koniecznie datę 5 sierpnia 2019 r. w swoim kalendarzu, ponieważ tego dnia zmniejszy się o połowę ilość wykopywanego Litecoina w kolejnych blokach. Oznacza to, że wydobywający tą kryptowalutę, którzy "wykopią" blok zostaną nagrodzeni 12,5 litecoinami, zamiast obecnych 25 litecoinów.

Wydarzenie to - znane jako "halving" - ma miejsce co 840 000 wydobytych bloków, co odpowiada mniej więcej okresowi wynoszącemu 4 lata. Ostatni raz wspomniane wydarzenie spowodowało, że Litecoin zyskał około 60% swojej wcześniejszej wartości.

Teoria głosi, że zmniejszenie podaży Litecoinów podniesie cenę przy jednoczesnym zachowaniu wartości waluty. Zbliżające się wydarzenie "halving" wywołało prawdziwy szał w cenie Litecoina, co przedstawi dalsza część artykułu.

Jak handlować podczas halvingu Litecoina

Jednym z powodów, dla których część traderów gustuje w handlu na kryptowalutach, jest ogromna zmienność cen i wahania, jakie może wywołać rynek. Wystarczy spojrzeć na tygodniowe notowania ceny Litecoina w stosunku do dolara amerykańskiego (LTC/USD), aby zobaczyć, jak bardzo jest ona zmienna:

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, LTCUSD, wykres tygodniowy - Zakres danych: od 23 października 2011 do 3 lipca 2019, sporządzony dnia 3 lipca 2019, o godz. 12:01 BST. - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Ponieważ coraz więcej uczestników jest obecnie aktywnie zaangażowanych w handel na Litecoin, zmienność rynku wzrosła. Wraz ze zbliżającym się "halvingiem", niektórzy traderzy i inwestorzy zaczęli już zajmować pozycję, pomagając Litecoinowi zanotować wzrost o 370%. Niektórzy powiedzieliby, że już dawno temu, po historycznej załamaniu w latach 2017-2018, należało się liczyć ze wzrostem cen. Jednak ostatni ruch cen LTCUSD wyraźniej pokazuje obecność popytu:

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, LTCUSD, wykres dzienny - Zakres danych: od 3 grudnia 2018 do 3 lipca 2019,sporządzony dnia 3 lipca 2019, o godz. 12:06 BST. - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Powyższy wykres dzienny pokazuje notowania cen CFD LTCUSD. Kontrakty CFD na kryptowaluty lub kontrakty na różnicę pozwalają inwestorom spekulować na cenie kryptowaluty bez posiadania tego instrumentu bazowego. Ta forma spekulacji pozwala traderom otwierać pozycje długie lub krótkie.

Kryptowaluty, które są przedmiotem obrotu w stosunku do EUR, takie jak LTCEUR, mogą być również handlowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Poniższy wykres LTCEUR jest bardzo podobny do wcześniejszego wykresu LTCUSD, co oznacza, że inwestorzy mogą stosować te same umiejętności analizy technicznej na obu rynkach.

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, LTCEUR, wykres dzienny - Zakres danych: od 3 grudnia 2018 do 3 lipca 2019, sporządzony dnia 3 lipca 2019, o godz. 12:010 BST. - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Czerwona falista linia na powyższym wykresie dziennym CFD LTCEUR to 50-dniowa średnia krocząca. Ten wskaźnik - który jest bezpłatny na platformie Admiral Markets MetaTrader - pomaga traderom analizować trend na rynku.

Wzrost średniej ruchomej wskazuje, że średnio ceny rosną. Oznacza to, że więcej osób kupuje niż sprzedaje. Daje to inwestorom wyjątkową przewagę w grze kierunku trendów.

  • Jeśli cena może pozostać powyżej średniej ruchomej, oznacza to, że kupujący kontrolują rynek i umożliwiają otwarcie długich pozycji.
  • Jeśli cena spadnie poniżej średniej ruchomej, oznacza to, że sprzedający mogą przejąć kontrolę i sugerować możliwość otwarcia krótkich pozycji.

Traderzy używają również innych wskaźników obecnych na platformie MetaTrader, a także formacji cenowych w celu znalezienia większej ilości wskazówek dotyczących tego, kiedy kupić lub sprzedać. Wszystkie te narzędzia razem tworzą zręby strategii handlowej. Możesz dokonać przeglądu strategii handlowych na bieżący rok, w celu zapoznania się z konkretnymi strategiami odpowiednimi do handlu na kryptowalutach i rozpocząć trading już dziś.

Trading CFD na Kryptowaluty

Kontrakty CFD na kryptowaluty pozwalają inwestorom spekulować na zmianach ceny danej kryptowaluty, a nie na jej posiadaniu.

Pozwala to profesjonalnym inwestorom tradowować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu za pomocą crossów dowolnej kryptowaluty z EUR, zarówno na długich lub krótkich pozycjach - bez konieczności posiadania aktywów kryptowalutowych wymaganych do handlu.

Handluj kontraktami CFD na LTCUSD, LTCEUR, LTCBTC, BTCEUR, ETHEUR i wiele innych! Kliknij na baner poniżej, aby otworzyć rachunek i rozpocząć handel!

Bezpłatny rachunek demonstracyjny kryptowaluty

INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.