Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Więcej informacji Akceptuję
79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. expand_more

Jak dziś handlować prawidłowością sezonową na rynku Forex: GBP/JPY

Wrzesień 27, 2019 16:22

Dziś chcemy skupić się na niedźwiedziej sezonowej prawidłowości na parze GBP/JPY.

19 września BoJ ogłosił decyzję o utrzymaniu obecnego stanu w polityce pieniężnej, utrzymując docelowy poziom krótkoterminowych stóp procentowych na -0,1%, a 10-letni poziom rentowności JGB ma wynosić około 0%. Później tego samego dnia gubernator BoJ Kuroda zwrócił uwagę na utrzymujące się globalne spowolnienie gospodarcze, które sprawia, że dalsze bodźce pieniężne są wciąż na stole, a BoJ ocenia, czy taki łagodzący krok jest potrzebny na październikowym posiedzeniu.

Podczas gdy w ciągu ostatnich kilku tygodni krążyły pogłoski, że BoJ może rozważyć obniżenie stóp procentowych już na obszarze wartości ujemnych, neutralna postawa zaprzeczyła takim spekulacjom, pozostawiając JPY z pewnym byczym impetem.

Z drugiej strony GBP wciąż boryka się z niepewnością związaną z Brexitem, którego termin upływa 31 października, a funt szterling jest podatny na spadek na szerszej perspektywie.

Pamiętając o powyższym zwróćmy uwagę na okienko sezonowego spadku na GBP/JPY od 30 września do 10 października, które zaobserwowano w trakcie ostatnich 24 lat, co kreuje przewagę na tej parze walutowej również na krótkim okresie.

Sezonowość na GBP/JPY

Kluczowy parametr tego sezonowego spadku wygląda następująco: między 30 września a 10 października GBP/JPY odnotował średni spadek o 437 pipsów w ciągu 18 ostatnich 24 lat.

W pozostałych sześciu latach para zyskała średnio tylko 178 pipsów, podczas gdy maksymalna strata i maksymalne obsunięcie wyniosło 372 pipsy.

Handluj na bazie sezonowości: GBP/JPY

A teraz kluczowe pytanie: jak możemy to rozegrać?

Oto plan:

  1. Po zidentyfikowaniu korzystnego okna sezonowego sprzedajemy GBP/JPY po cenie zamknięcia dnia 30 września (22:59 CEST).
  2. Określamy maksymalną stratę w okresie sezonowym. Następnie spójrzmy na wykres dzienny i wskaźnik ATR (14).

> Jeśli maksymalna strata jest wyższa niż odczyt ATR (14), zaokrąglij ją do następnej liczby całkowitej i użyj jej jako zlecenia stop dla najgorszego przypadku.

> Jeśli maksymalna strata jest niższa niż odczyt ATR (14), użyj ATR (14) jako odległości stopu (zaokrąglonej w górę do liczby całkowitej).

3. Sprawdzamy średni zysk dzięki sezonowości i umieszczamy zlecenie take profit w tej odległości od punktu otwarcia pozycji.

4. Jeśli pozycja nie zostanie zamknięta automatycznie, zamknij ją na zamknięciu 10 października.

Patrząc na bieżące dane rynkowe, ponieważ ATR (14) w GBP JPY w dziennym przedziale czasowym wynosi obecnie od 140 do 150 pipsów, a maksymalna strata w ramach rozpatrywanego okna wyniosła 372 tyknięcia, naszym najgorszym przypadkiem zostanie maksymalna strata wynosząca 370 pipsów od ceny otwarcia pozycji.

Tymczasem średni zysk w ramach omawianej prawidłowości sezonowej wynosi 437 pipsów. Tak więc po otwarciu pozycji po cenie zamknięcia z 30 września odejmujemy 450 pipsów, aby uzyskać nasz poziom zlecenia take profit.

Źródło: Admiral Markets MT5 z dodatkiem MT5-SE Dodatkowy wykres GBP/JPY dzienny (od 06 lipca 2018 r. Do 20 września 2019 r.). utworzony: 20 września 2019 r., o godzinie 07:00 GMT - Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

W 2014 r. wartość GBP/JPY wzrosła o 6,9%, w 2015 r. spadła o 4,9%, w 2016 r. spadła o 18,7%, w 2017 r. wzrosła o 5,5%, w 2018 r. spadła o 8,2%, co oznacza, że po pięciu latach spadła o 19,8%.

Sprawdź najbardziej konkurencyjne warunki Admiral Markets na GBP/JPY i zacznij handlować już od 0 pipsów. Aby przetestować ofertę Admiral Markets GBP/JPY w połączeniu z opisaną powyżej strategią, zarejestruj bezpłatny rachunek demo już dziś i ciesz się rynkiem na żywo bez ryzyka!

rachunek demo


INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.