Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator efsa fca

Czy cena akcji Amazon może osiągnąć 3000 dolarów? Tak twierdzi ten bank....

Czerwiec 03, 2019 16:33

Czy wiesz, że zaledwie dziesięć lat temu akcje Amazon były handlowane poniżej 100 USD? Po przełamaniu poziomu 500 USD w 2015 r., cena akcji spółki wzrosła gwałtownie by we wrześniu 2018 r. osiągnąć 2050 USD. O ile cena przez kilka następnych miesięcy spadała do zaledwie 1 307 USD, to obecnie wróciła na wysokie poziomy i znajduje się tuż poniżej 2000 USD, a jeden z analityków sugeruje, że może osiągnąć 3000 USD.

Trading Amazon

W tym artykule wyjaśniamy, jak wygląda obecna sytuacja spółki Amazon, dlaczego niektórzy oczekują znacznego wzrostu akcji oraz wskażemy jakie są możliwości do handlu, które mają miejsce właśnie teraz. Zaczynamy!

Amazon: pytanie o 500 miliardów USD

Analitycy giganta bankowości inwestycyjnej, Piper Jaffray, zszokowali rynek wyjątkowo byczym oczekiwaniem wobec akcji Amazon, który sugeruje, że mogą osiągnąć wycenę na poziomie 3000 USD, choć z założeniem, że najwcześniej w połowie 2021 roku. Kluczem ich analizy jest formuła wyceny wielomiliardowej firmy.

Według analityków Piper Jaffray istnieją dwa sposoby obliczania wartości Amazon: jako firmy handlu detalicznego lub firmy technologicznej. Wskaźniki wyceny dla firm detalicznych są tradycyjnie niższe niż podobne wskaźniki dla spółek sektora technologii (lub e-commerce), a w przypadku Amazon różnica w wartości jest ogromna - wynosi 500 mld USD.

Jeśli okaże się, że Piper Jaffray ma rację, oznacza to, że akcje Amazon są obecnie niedoszacowane o około 65% w stosunku do ceny zamknięcia z 24 maja wynoszącej 1.823 USD za akcję. To również sprawi, że Warren Buffet potwierdzi swoja rangę, ponieważ jego firma, Berkshire Hathaway, w ciągu ostatnich miesięcy zdobyła akcje Amazon o wartości blisko 1 miliarda dolarów.

Co reszta z Wall Street sądzi o Amazon?

Spośród 45 ankietowanych brokerów i banków inwestycyjnych na Wall Street 40 posiada wydaną rekomendację kupna akcji, a pozostałe pięć ma rating "przeważaj". W rzeczywistości wiele banków inwestycyjnych, takich jak RBC Capital Markets, Deutsche Bank i Credit Suisse Group rozpoczęło rekomendowanie zakupu w tym roku. Oczywiście nigdy nie oznacza to, że cena akcji po prostu będzie rosła - ale pokazuje to, że ci wielcy inwestorzy pozytywnie oceniają fundamenty spółki.

W rzeczywistości, spośród przebadanych brokerów i banków inwestycyjnych, średnia cena docelowa akcji wynosi 2 128 USD, przy czym najwyższy poziom to 2 450 USD, a najniższy to 1 850 USD. Chociaż są to opinie różnych analityków, dane liczbowe - wraz z prognozą Pipera Jaffray mówiącą o 3,000 USD - przedstawiają pewną możliwość wzrostu kursu akcji Amazon z obecnego poziomu. Co mówi nam wykres?

Handel akcjami Amazon

Jak można zobaczyć poniżej, długoterminowy wykres kursu akcji Amazon wskazuje na wyraźny trend zwyżkowy. Jednakże, pojawiło się również kilka znaczących ruchów w dół, sygnalizujących, że inwestorzy i inwestorzy powinni zawsze przestrzegać ścisłych zasad zarządzania ryzykiem.

Amazon

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, AMZN, wykres tygodniowy - Zakres danych: od 10 kwietnia 2011 do 27 maja 2019, sporządzony dnia 27 maja 2019, o godz. 7:57 pm BST. - Prosimy pamiętać: wyniki osiągnięte w przeszłości nie dają gwarancji osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Inwestorzy często wykorzystują linie wsparcia i oporu, takie jak linie trendu, aby pomóc w zidentyfikowaniu możliwych obszarów, w których kupujący mogą powrócić na rynek po spadku ceny. Długoterminowa cena Amazon pokazuje dwie możliwe linie wsparcia, które mogą być przydatne, jeśli akcje zaczną nagle spadać:


Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, AMZN, wykres dzienny - Zakres danych: od 3 maja 2015 do 27 maja 2019, sporządzony dnia 27 maja 2019, o godz. 8:04 pm BST. - Prosimy pamiętać: wyniki osiągnięte w przeszłości nie dają gwarancji osiągnięcia podobnych w przyszłości

Inwestorzy, którzy preferują niższe interwały, stosując trading na ruchach krótkoterminowych, mogą przyjrzeć się wykresowi dziennemu w poszukiwaniu możliwych obszarów wsparcia, w których kupujący mogą powrócić na rynek po spadku ceny. Poniższy, aktualny wykres dzienny ceny Amazon oferuje dwa poziomy wsparcia: linię trendu i poziomą linię wsparcia zaznaczone na czarno: Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, AMZN, wykres dzienny - Zakres danych: od 25 lipca 2018 do 27 maja 2019, sporządzony dnia 27 maja 2019, o godz. 8:04 pm BST. - Prosimy pamiętać: wyniki osiągnięte w przeszłości nie dają gwarancji osiągnięcia podobnych w przyszłości

Podczas gdy linie wsparcia i oporu oferują możliwe obszary strefowe, w których kierunek ruchu rynku mógłby się zmienić, istnieje możliwość, że rynek może nigdy nie osiągnąć tego obszaru. Jednak siłą obszarów strefowych jest fakt, że jeśli rynek dociera do danego obszaru, trader jest gotowy i przygotowany oraz wie, czego dalej szukać. W większości przypadków będzie to jakaś forma wejścia na rynek na bazie price action, jak choćby formacje podwójnego dna lub świece młota.

Wniosek

Mimo, że coraz więcej analityków zaczyna podnosić swoje prognozy ceny akcji Amazon, nadal istnieją znaczące problemy z osiągnięciem poziomu 3.000 USD. Jednak inwestorzy, którzy są odpowiednio przygotowani, dzięki wykorzystaniu do tego celu narzędzi, mogą z powodzeniem działać w ramach ewentualnego ruchu wzrostowego. A, jak Ty jesteś na to przygotowany?

Z MetaTrader 5 możesz handlować na wielu klasach aktywów oraz uzyskać dostęp do profesjonalnych wykresów, danych i analiz rynku w czasie rzeczywistym, najlepszych dostępnych widżetów handlowych i wiele więcej! Aby pobrać MetaTrader 5 teraz, kliknij na poniższy baner i otrzymaj platformę BEZPŁATNIE!

Meta-trader-5-admiral-markets

Podane dane, publikowane na stronie internetowej Admiral Markets, dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą"). Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na:

  1. Analiza jest publikowana wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie należy jej interpretować jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej.
  2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.
  3. Wszystkie Analizy przygotowywane są przez niezależnego analityka (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków Autora.
  4. Aby zagwarantować, że interesy klientów będą chronione, a obiektywizm Analizy nie zostanie naruszony, Admiral Markets ustanowił wewnętrzne procedury zarządzania nimi i zapobiegania konfliktom interesów.
  5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.
  6. Treści Analizy nie należy interpretować jako wyraźnej lub domniemanej obietnicy lub gwarancji ze strony Admiral Markets, że klient odniesie korzyści ze strategii w niej zawartych lub że straty z tym związane mogą lub będą ograniczone.
  7. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.
  8. Prognozy zawarte w Analizie mogą podlegać dodatkowym opłatom, podatkom lub innym wydatkom, w zależności od przedmiotu Publikacji. Cennik dotyczący usług świadczonych przez Admiral Markets jest dostępny na stronie internetowej Admiral Markets.
  9. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.