Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Więcej informacji Akceptuję
81% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. expand_more

Jak dziś handlować prawidłowością sezonową na rynku obligacji: The German Bund Future (FGBL)

Październik 02, 2019 16:58

Po decyzji EBC dotyczącej stopy procentowej z 12 września notowania niemieckich kontraktów futures na Bundy spadły i wydawało się, że rentowności znalazły krótkoterminowe dno.

Choć może to być dla niektórych zaskoczeniem, jeśli przyjrzymy się bliżej szczegółom pakietu EBC, można zorientować się, dlaczego ceny niemieckich Bundów nie rosną. Ale możemy przynajmniej odnotować krótkoterminowy ruch korekcyjny.

Zaplanowano program luzowania ilościowego w tempie 20 mld EUR miesięcznie, zanim ogłoszono, że EBC ma wprowadzić zasadę limitu dotyczącego emitentów. Oznacza to, na przykład, w Niemczech, gdzie istnieje „tylko" zapas, aby kupić jedynie 30-40 mld EUR niemieckich obligacji do momentu osiągnięcia limitu 33%.

Mając to na uwadze, w grę wchodzi zbliżający się okres sezonowej tendencji spadkowej na FGBL.

Jest ona zauważalna w ciągu ostatnich 21 lat w okresie od 2 do 11 października i stwarza nam szansę na określenie strategii handlu niemieckimi kontraktami futures na Bundy.

Sezonowa prawidłowość na FGBL

Kluczowy parametr tej niedźwiedziej sezonowości jest następujący: w ciągu ostatnich 17 lat między 2 a 11 października FGBL odnotowała średni spadek o 117 ticków.

W pozostałych czterech latach zyskał średnio tylko 46 kicków, przy maksymalnej stracie i maksymalnym wykorzystaniu 110 ticków.

Handel sezonowością: # Bund_Z9

A teraz kluczowe pytanie: jak możemy to rozegrać?

Oto plan:

  1. Po zidentyfikowaniu zyskownego okna sezonowości, kup # Bund_Z9 w cenie zamknięcia dnia 2 października (21:59 CET)
  2. Określ maksymalną stratę. Następnie spójrz na wykres dzienny i wskaźnik ATR (14).
    1. Jeśli maksymalna strata w oknie sezonowości jest wyższa niż odczyt ATR (14), zaokrąglij ją do następnej liczby całkowitej i użyj go jako stop loss dla najgorszego przypadku.
    2. Jeśli maksymalna strata jest niższa niż odczyt ATR (14), użyj ATR (14) jako stop loss (po zaokrągleniu do liczby następnej liczby całkowitej).

3. Spójrz na średni zysk dla tej sezonowości i w takiej odległości od wejścia umieść zlecenie take profit.

4. Jeśli pozycja nie zostanie wcześniej zamknięta automatycznie zamknij ją ręcznie na zamknięcie 11 października.

Patrząc na bieżące dane rynkowe, ATR (14) w # Bund_Z9 na dziennym wykresie obecnie wynosi ok. 90 ticków, a maksymalna strata dla sezonowości wynosi 110 ticków, naszym najgorszym przypadkiem będzie aktywacja stop loss oddalony o 110 ticków od ceny wejścia.

Tymczasem średni zysk dla tej sezonowości wynosi 117 ticków. Tak więc po otwarciu pozycji po cenie zamknięcia z 2 października odejmujemy 117 ticków, aby ustawić zlecenie take profit.

Źródło: Admiral Markets MT5 z dodatkiem MT5-SE # Bund_U9 CFD Wykres dzienny (od 13 czerwca 2018 r. do 30 września 2019 r.). utworzony: 30 września 2019 r., o godzinie 22:00 GMT - Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

W 2014 r. cena FGBL wzrosła o 12,3%, w 2015 r. wzrosła o 1,3%, w 2016 r. wzrosła o 3,6%, w 2017 r. spadła o 1,5%, w 2018 r. Wzrosła o 1,1%, co oznacza że po pięciu latach wzrosła o 17,9%.

Sprawdź najbardziej konkurencyjne warunki Admiral Markets na #Bund i zacznij handlować już od 3 ticków. Aby przetestować ofertę Admiral Markets GOLD w połączeniu z opisaną powyżej strategią, zarejestruj bezpłatny rachunek demo już dziś i ciesz się rynkiem na żywo bez ryzyka!

rachunek demo


INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.