Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Więcej informacji Akceptuję
81% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. expand_more

Handluj na bazie prawidłowości sezonowych na forex, dziś: AUD/JPY

Październik 23, 2019 14:21

Dziś chcemy skupić się na byczej prawidłowości sezonowej na AUD/JPY.

Tym, co sprawia, że ta zmiana sezonowa jest szczególnie interesująca, jest fakt, że 31 października BoJ wyda oświadczenie dotyczące polityki pieniężnej.

Ostatnie zawirowania na rynku japońskich obligacji, gdzie 2 października 10-letnie rentowności JGB wzrosły po źle odebranym wyniku aukcji, co uznano za oznakę, że inwestorzy w końcu zwracają uwagę na ostatnie komentarze Kurody ostrzegające przed nadmiernym spadkiem rentowności po długiej stronie krzywej dochodowości, i pozwala nam oczekiwać, że BoJ wyśle bardziej głębi przekaz, niż się do tej pory spodziewano.

Mając to na uwadze spoglądamy na prawidłowość sezonową na rynku AUD/JPY dotyczącą okna między 28 października, a 5 listopada, które ma swoją historię sięgającą ostatnich ostatnich 24 lat. Daje ona tej parze przewagę po długiej stronie i umożliwia zbudowanie potencjalnej okazji inwestycyjnej.

Wzór sezonowy na AUD/JPY

Kluczowy parametr tej sezonowej prawidłowości jest następujący: W ciągu ostatnich 24 lat między 28 października, a 5 listopada AUD/JPY odnotował średni wzrost o 123 pipsy w 18 przypadkach.

W pozostałych sześciu latach spadł średnio tylko 51 pipsów, a maksymalna strata wyniosła 122 pipsy.

Handel na bazie sezonowości na AUD/JPY

A teraz kluczowe pytanie: jak możemy to rozegrać?

Oto plan:

  • Po ustaleniu korzystnego okna sezonowego kupujemy AUD/JPY po cenie zamknięcia dnia 28 października (22:59 CET).
  • Określamy maksymalną stratę w okienku obowiązującej sezonowości. Następnie spoglądamy na wykres dzienny i wskaźnik ATR (14).

Jeśli maksymalna strata jest wyższa niż odczyt ATR (14), zaokrąglij ją do kolejnej liczby całkowitej i użyj jej jako stop-loss dla najgorszego przypadku.

Jeśli maksymalna strata jest mniejsza niż odczyt ATR (14), użyj ATR (14) jako odległości dla zlecenia stop-loss (zaokrąglonej w górę do liczby całkowitej).

  • Sprawdzamy średni zysk tej prawidłowości sezonowej i umieszczamy zlecenia take profit w takiej odległości.
  • Jeśli pozycja nie zostanie zamknięta przez wcześniej ustawione zlecenia, zamknij ją ręcznie tuż przed zamknięciem notowań dnia 5 listopada.

Wg aktualnych danych rynkowych, wartość ATR (14) dla AUD/JPY w interwale dziennym wynosi około 70 pipsów, podczas gdy maksymalna utrata okna wynosiła 122 pipsy, a zatem naszym najgorszym przypadkiem zostanie maksymalna strata 125 pipsów od naszej ceny wejścia.

Tymczasem średni zysk tej sezonowej prawidłowości wynosi 123 pipsy. Po otwarciu pozycji po cenie zamknięcia z 28 października dodalibyśmy 125 pipsów, aby uzyskać nasz poziom dla zlecenia take profit.

Źródło: Admiral Markets MT5 z dodatkiem MT5-SE Wykres dzienny AUD/JPY (od 2 sierpnia 2018 r. do 18 października 2019 r.). utworzony: 18 października 2019 r., o godzinie 21:00 GMT - Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

W 2014 r. wartość AUD/JPY wzrosła o 4,1%, w 2015 r. Spadła o 10,4%, w 2016 r. spadła o 3,5%, w 2017 r. wzrosła o 4,0%, w 2018 r. spadła o 12,1%, co oznacza, że po pięciu latach zanotowano spadek o 17,7%.

Sprawdź najbardziej konkurencyjne warunki Admiral Markets dla pary AUD/JPY i zacznij handlować już od 0 pipsów. Przetestuj ofertę AUD/JPY Admiral Markets w połączeniu z opisaną powyżej strategią zarejestruj się już dziś, Załóż bezpłatny rachunek demo i doświadcz rynku na żywo bez ryzyka!

rachunek demo


INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.