Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

WTI - pod presją 2016.08.30

Sierpień 30, 2016 14:20

W bieżącym roku kalendarzowym ropa naftowa jest jednym z bardziej zmiennych aktywów. Na początku 2016 roku za jedną baryłkę ropy naftowej należało zapłacić 27 USD, po kilku miesiącach prawie dwa razy więcej, a teraz płacimy 46 USD za baryłkę. Aktualnie na wykresie tygodniowym stronie kupującej udało się obronić wsparcie 40.00-42.50, jednak zatrzymali się na oporze w okolicy 50 USD za baryłkę. Poniżej przedstawiamy czynniki krótkoterminowe oraz długoterminowe, od których będzie zależeć cena ropy naftowej w przyszłości:

Krótki termin:

  • Iran zwiększa produkcję ropy naftowej. W lipcu produkcja wyniosła 4,78 mln baryłek dziennie w porównaniu do 4,44 mln na koniec ubiegłego roku. Iran chce odzyskać swój udział rynku w OPEC.
  • Od 26 września do 28 września odbędzie się nieformalne spotkanie OPEC w Algierii. Podczas wrześniowego spotkania omawiane będzie ograniczenie produkcji surowca.
  • Produkcja Państw OPEC wzrosła w lipcu o kolejne 130 tysięcy baryłek dziennie, jest najwyższa w historii.

Długi termin:

  • Największe firmy działające w sektorze ropy naftowej jak ExxonMobil, Chevron itp. podwoiły swoje zadłużenie od 2014 roku z 70 miliardów do 140 miliardów USD.
  • Średni koszt wydobycia ropy naftowej w USA wynosi 60 USD , poniżej tego poziomu firmy nie są rentowne. Aktualna cena oscyluje w okolicy 47 USD.
  • Według firmy konsultingowej Wood Mackenzie Ltd, wydatki na poszukiwanie nowych złóż ropy naftowej spadły z 100 miliardów USD w 2014 roku do 40 miliardów USD w bieżącym roku.
  • Iran (4.4% udziału w rynku) oraz Arabia Saudyjska (13.1% udziału w rynku) , czyli kluczowi eksporterzy ropy naftowej są na skraju wojny.
  • Pogarszają się stosunki dyplomatyczne Stany Zjednoczone – Arabia Saudyjska.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.