Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

WTI - na wsparciu 2016.08.12

Sierpień 12, 2016 09:55

Ostatnie informacje napływające na rynek czarnego złota nie są zbyt optymistyczne dla wzrostu notowań. Środowa publikacja danych odnośnie zapasów ropy były mieszane. Zmalały zapasy benzyny i destylatów, ale urosły czystego surowca. Jednak najważniejszą informacją było podanie przez kraje OPEC o zwiększonym wydobyciu ropy naftowej do 33,4 miliona baryłek dziennie. Sprawia to, że w krótkim terminie w dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia ze sporą nadpodażą tego surowca. Jest to czynnik dławiący każdy wzrost ceny ropy naftowej. Pomimo tego w długim terminie możemy spodziewać się dalszego spadku produkcji ropy w Stanach Zjednoczonych, co powinno przełożyć się na powolny wzrost notowań tego surowca. Według U.S. Energy Information Administration przy cenach poniżej 60 USD za baryłkę producenci wydobywający ropę metodą łupkową dopłacają do interesu.

Na wykresie tygodniowym notowania spadły na strefę wsparcia 39.50-42.55. Zatem wzrost ceny ropy po raz kolejny w okolcę 50 USD jest bardzo prawdopdobny.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych