Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

WTI - na wsparciu 2016.08.11

Sierpień 11, 2016 11:15

Oprócz obniżki stóp procentowych dokonanych przez Bank Nowej Zelandii warto zwrócić uwagę na rynek ropy naftowej. Ostatnie plotki o możliwym zamrożeniu lub też nawet zmniejszeniu ropy naftowej przez kraje należące do organizacji OPEC zostały rozwiane. Bowiem Arabia Saudyjska, największy eksporter ropy zwiększył swoje wydobycie ropy naftowej do rekordowego poziomu 10,67 mln baryłek dziennie w lipcu. Natomiast wydobycie Iranu wzrosło nawet do 3,85 mln baryłek dziennie, według Bloomberga jest to najwyższa podaż od 2008 roku.

Po raz kolejny powracamy do sporej nadpodaży na rynku „czarnego złota". Przejściowe problemy Kanady z pożarami, a Nigerii z atakami bojowników są już w większej mierze opanowane, zatem produkcja wraca do normy. Nadpodaż na rynku ropy naftowej w krótkim terminie może zepchnąć jej notowania jeszcze niżej.

Aktualnie ceny ropy naftowej zatrzymały się na wsparciu 39.65-42.50. Jednak warunki fundamentalne w krótkim terminie nie wskazują na dużą możliwość jego przerwania.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych