Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

​Władimir Putin dąży do zamrożenia produkcji ropy

Wrzesień 02, 2016 10:40

Ropa naftowa od dłuższego czasu oscyluje w granicy 40-50 USD za baryłkę, co ma bardzo złe oddziaływanie na budżet Rosji. Według Bloomberga oraz Deutsche Banku do uniknięcia deficytu budżetowego w Rosji notowania ropy naftowej musiałyby się znajdować w okolicy 70 USD za baryłkę.

Dlatego Władimir Putin chce aby Rosja oraz OPEC wspólnie zamroziły wydobycie ropy naftowej. Niskie ceny ropy negatywne wpływają na wszystkie państwa należące do grupy OPEC – przychód z eksportu jest najniższy od 2004 roku.

Jeżeli ceny ropy w dalszym ciągu będą oscylować w okolicy 40-50 USD za baryłkę, to w dłuższym terminie powinno dojść do zmniejszenia nadpodaży „czarnego złota" na rynku. Wyeliminowanie głównego czynnika wpływającego za niskie ceny ropy naftowej doprowadziłoby do zwyżki jej notowań w okolicę 60-70 USD za baryłkę.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.