Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

​USD/JPY – będzie się działo 2016.09.20

Wrzesień 20, 2016 12:30

Jutrzejszego dnia poznamy dalsze starania Banku Japonii w celu pobudzenia inflacji. Większość osób nie widzi zmian w polityce monetarnej, natomiast 14 z 40 ankietowanych analityków spodziewa się cięcia stopy depozytowej. Nawet jeżeli doszłoby do tego, to jen japoński w długim terminie powinien umacniać się na szerokim rynku.

Poniższy wykres przedstawia zachowanie się jena japońskiego oraz papierów wartościowych emitowanych przez rząd po ostatniej decyzji Banku Japonii. Jednoznacznie widać, że po decyzji BoJ-u jen zyskał względem dolara amerykańskiego, tym razem może być podobnie.

Rynek na podstawie zmienności implikowanej spodziewa się mniejszego ruchu na parze walutowej USD/JPY niż po lipcowym posiedzeniu.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych