Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

USD/JPY - Bank Centralny rozczarował

Sierpień 03, 2016 10:25

W ostatni piątek rynek został rozczarowany przez Bank Japonii, który zdecydował się na dalsze luzowanie monetarne ale rynek spodziewał się większych fajerwerków. W tym przypadku duzi gracze grali pod zasadę „sprzedawaj plotki, kupuj fakty".

Na początku lipca Bank Centralny Japonii podał do wiadomości publicznej, że zamierza wesprzeć gospodarkę dodatkowym pakietem stymulacyjnym, jen z radością zareagował z osłabieniem. Jednak gdy doszło do przedstawieniu pakietu stymulacyjnego jen zanegował całe wzrosty i po raz kolejny spadł w okolicę 100 jenów za USD.

Tym samym kanał spadkowy, w którym para walutowa USD/JPY znajduje się od kilkudziesięciu dni pozostaje w dalszym ciągu aktualny. Bazowym scenariuszem pozostanie trend spadkowy.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych