Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

USD/CAD - na wsparciu

Wrzesień 16, 2016 10:30

Od ostatniego komunikatu Rezerwy Federalnej nie minęło długo. Warunkiem do podwyższenia stóp procentowych miały być dobre dane makroekonomiczne z amerykańskiej gospodarki. Jak się okazało, dane przyszły, ale o wiele gorsze niż się spodziewano. Wszystko to przekłada się na coraz mniejsze prawdopodobieństwo dokonania zmiany kosztu pieniądza na wrześniowym posiedzeniu. Według kontraktów terminowych oscyluje ono w okolicy 12%, zatem zostało praktycznie wykluczone. Co więcej rynek przestał wyceniać jakąkolwiek podwyżkę w tym roku.

Powyższe czynniki negatywnie wpływają na dolara amerykańskiego. Jeżeli przełożymy to na wykres, to najciekawiej sytuacja wygląda na parze walutowej USD/CAD. Na tygodniowym wykresie kurs pary walutowej doszedł do tygodniowego oporu 1.314.1.340. Wszystko wskazuje na to, że zostanie obroniony i celem sprzedających stanie się strefa popytu 1.24.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych