Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Stopy procentowe i wybory prezydenckie

Wrzesień 01, 2016 16:32

21 września poznamy koszt pieniądza w Stanach Zjednoczonych. Aktualne oczekiwania rynku na podstawie kontraktów terminowych wskazują na brak podwyżki, natomiast wszystko może się zmienić już jutro. W każdy pierwszy piątek miesiąca na inwestorów czeka publikacja danych makroekonomicznych z amerykańskiego rynku pracy. Jeżeli byłby zaskakująco dobre, to podwyżka we wrześniu nabrałaby innego znaczenia, na dzień dzisiejszy inwestorzy patrzą na grudzień.

Jednak inne, bardzo ważne wydarzenie odbędzie się 8 listopada. Wtedy bowiem poznamy nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jeżeli popatrzymy na stopy procentowe przez pryzmat wyborów, to nie powinno dojść do podwyżki. Statystycznie 2 miesiące przed wyborami stopy procentowe nie były podwyższa, przedstawia to poniższy wykres.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych