Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Słabe dane z Polski

Sierpień 19, 2016 12:40

Spowalniająca gospodarka powoli staje się faktem. W poprzednim tygodniu poznaliśmy dynamikę PKB Polski za drugi kwartał 2016 roku, która wypadły słabo. Z kolei na wczorajszej sesji została opublikowana produkcja przemysłowa za lipiec. Konsensus rynkowy zakładał wzrost o 1,3%, natomiast produkcja przemysłowa spadła o 3,4% w porównaniu do lipca ubiegłego roku. Jakby tego było mało, rozczarowała również sprzedaż detaliczna, która wzrosła zaledwie o 2% w skali rok do roku. Przypomnijmy, że prognozowano odczyt na poziomie 4,2%.

Wszystkie powyższe informacje negatywnie wpłynęły na siłę polskiego złotego, który od początku tygodnia osłabia się do wszystkich głównych walut oprócz dolara amerykańskiego. Na wykresie tygodniowym na parze walutowej EUR/PLN trwa obrona wsparcia 4.22-4.26. Na dzień dzisiejszy pozostanie jego obrona, jednakże w długim terminie bardzo wątpliwa jest kolejna zwyżka notowań w okolicę ostatnich maksimów.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych