Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

S&P 500 i zyski firm

Sierpień 02, 2016 09:35

Indeks S&P 500 pokonał tygodniowy opór 2120-2137. Do 29 lipca ponad 25% firm wchodzących w skład indeksu S&P 500 opublikowało swoje wyniki finansowe, które na pierwszy rzut oka wydają się bardzo ciekawe, ponieważ ponad 60% z nich zanotowało lepsze zyski od zakładach. Jednakże w szerszej perspektywie wyniki są tragiczne, bynajmniej zyski spółek spadają już piąty kwartał z rzędu.

Pierwszym czynnikiem, który doprowadził do wzrostów na giełdzie jest dalsze luzowanie polityki monetarnej przez główne Banki Centralne na świecie.

Kolejnym czynnikiem odpowiadającym za nowe wzrosty na giełdzie jest skup akcji własnych prowadzony przez amerykańskie przedsiębiorstwa. Premia zarządu jest często zależna od ceny akcji na giełdzie. Jednak jest to działanie tylko krótkoterminowe, w długim terminie niewątpliwie doprowadzi do nieprzyjemności na giełdzie.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych