Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

RPP pod presją

Sierpień 19, 2016 12:40

Rozczarowanie polskimi danymi może być o wiele większe niż na pierwszy rzut oka się wydaję. Większość ekonomistów spodziewała się lepszych danych z polskiej gospodarki napędzanych programem 500 plus. Jednak efektów na dzień dzisiejszy nie widać. Warto zauważyć, że do 24 czerwca wypłacono już ponad 4 mld zł świadczeń, które nie przełożyły się na lepszy odczyt PKB, czy też sprzedaży detalicznej w lipcu.

Kontynuacja słabych odczytów gospodarczych w przyszłości może przełożyć się na zmianę stanowiska Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Na dzień dzisiejszy RPP nie widzi potrzeby dalszego luzowania polityki monetarnej. Bynajmniej przy spowalniającej gospodarce na władze monetarne będzie wywierana coraz większa presją ze strony rządu na dalsze stymulowanie gospodarki.

Na powyższym wykresie zobrazowano spadek rentowności obligacji rządowych (na początku miesiąca linia żółta, stan aktualny linia zielona) , co może sugerować, że rynek powoli zaczyna wyceniać kolejną obniżkę stóp procentowych w najbliższej przyszłości.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.