Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Ropa WTI - góra czy dół?

Wrzesień 05, 2016 13:40

Dzisiejszego dnia odbyła się konferencja z udziałem Arabii Saudyjskiej oraz Rosji na szczycie G20 w Chinach. Początkowo, na wieść o możliwym porozumienia ws. zamrożenia poziomów wydobycia cena ropy naftowej eksplodowała w przeciągu kilku minut. Rynek szacował szanse na takie porozumienie, jednak jak zawsze do żadnego przełomu nie doszło. Na konferencji dowiedzieliśmy się, że Arabia Saudyjska będzie współpracowała z Rosją w sprawie zamrożenia produkcji, jednak taki obrót spraw był do przewidzenia. Jednakże na koniec konferencji saudyjski minister ds. ropy dodał, że obecnie nie ma potrzeby wprowadzenia ograniczeń w produkcji ropy naftowej. W krótkiej perspektywie notowania „czarnego złota" będą w większej mierze zależały od napływających informacji o możliwym porozumieniu krajów OPEC.

Powyższe wydarzenia nie zmieniły sytuacji na wykresie tygodniowym ropy WTI. Na dzień dzisiejszy ropa powinna oscylować w przedziale wahań 40-50 USD za baryłkę. Jednakże długoterminowa sytuacja na rynku ropy naftowej daje większe prawdopodobieństwo wybicia się górą.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych