Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

RBNZ obniżył stopy procentowe

Sierpień 11, 2016 11:15

Centralny Bank Nowej Zelandii zdecydował się na obniżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Tym samym koszt pieniądza spadł z dotychczasowego poziomu 2.25% do 2.00%. Jednocześnie władze monetarne zostawiły otwartą drogę do dalszego luzowania polityki monetarnej.

RBNZ postąpił zgodnie z konsensusem. Rynek był przekonany co do kolejnej obniżki stóp procentowych. Po opublikowaniu decyzji w sprawie kosztu pieniądza pojawił się również komunikat banku, który nakreślił najbliższą przyszłość polityki monetarnej. Władze odpowiedziały się za dalszym luzowaniem polityki pieniężnej w tym roku. Spodziewają się również powrotu inflacji w okolicę 2-3% w 2018 roku. Inwestorzy zaczęli powoli wyceniać przyszłe działanie banku, na podstawie overnight index swap spodziewają się kolejnego działania ze strony RBNZ już w październiku tego roku.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych