Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Odczyt NFP i EUR/USD

Wrzesień 02, 2016 15:05

Dzisiejszy odczyty z amerykańskiego rynku pracy rozczarowały. Konsensus ekonomistów zakładał wzrost ilości nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym na poziomie 180 tysięcy, natomiast w sierpniu zanotowano ich 151 tysięcy. Ponadto spadło również średnie wynagrodzenie godzinowe o 0.1% miesiąc do miesiąca.

Negatywne dane przełożyły się na wyprzedaż dolara amerykańskiego na szerokim rynku oraz na mniejsze prawdopodobieństwo podwyżki kosztu pieniądza na wrześniowym posiedzeniu. Aktualne prawdopodobieństwo na podwyżkę kosztu pieniądza wynosi 22%, przed danymi oscylowało w okolicy 40%. Jeden, zły odczyt nie powinien decydować o długoterminowej polityce monetarnej, a jednak tak się dzieje.

Spadek pewności co do kolejnej podwyżki stóp procentowych negatywnie wpływa na dolara amerykańskiego, zatem tendencja wzrostowa na parze EUR/USD powinna zostać utrzymana. Bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja obecnego trendu w okolicę ostatnich szczytów 1.136.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych