Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

NZD/USD - w trendzie wzrostowym 2016.09.14

Wrzesień 14, 2016 13:00

Notowania pary walutowej NZD/USD spadły w okolicę dziennej strefy popytu, która ukształtowała się w okolice poziomu 0.720-0.725. Jeżeli dzisiejsza świeczka będzie wzrostowa, to obrona wsparcia oraz kontynuacja trendu wzrostowego pozostanie bazowym scenariuszem. Kupujący po raz kolejny mogą chcieć przetestować ostatnie maksima z okolicy 0.7474. Warto również pamiętać o posiedzeniu banku Rezerwy Federalnej oraz Nowej Zelandii, po których poznamy koszt pieniądza.

Decyzja banku Nowej Zelandii o koszcie pieniądza zostanie opublikowana 22 września, czyli w ten sam dzień, co decyzja Rezerwy Federalnej. Na chwile obecną rynek zakłada z 87% prawdopodobieństwem pozostawienie głównej stopy procentowej na niezmienionym poziomie. Z tym, że czym dalej, tym inwestorzy oczekują dalszego luzowania polityki monetarnej. Na przeszkodzie może stać bańka na rynku nieruchomości, która w każdym czasie może doprowadzić do mocnej recesji w Nowej Zelandii.

Źródło: Bloomberg

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych