Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

NZD/USD - przed obniżką stóp procentowych 2016.08.08

Sierpień 08, 2016 10:00

Wydarzeniem tygodnia jest decyzja Banku Rezerwy Nowej Zelandii. Dzięki ostatnim działaniom Banku Centralnego inwestorzy w pełni wyceniają prawdopodobną obniżkę stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu.

Na podstawie overnight index swap rynek z 100% prawdopodobieństwem wycenia już taki ruch. Zatem nie należy spodziewać się fajerwerków, a jedynie małego ruchu w przypadku obniżki kosztu pieniądza, jednakże gdyby RBNZ nie zdecydował się na taki krok, to doszłoby do poważnego umocnienia dolara nowozelandzkiego względem amerykańskiego.

Na wykresie dziennym notowania pary walutowej NZD/USD w dalszym ciągu utrzymują się ponad strefą wsparcia 0.969-0.703. Bazowym scenariuszem pozostanie dalsza konsolidacja wykresu pomiędzy strefą popytu, a ostatnim maksimum w okolicy 0.731.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych