Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Gold - zbliża się do wsparcia

Sierpień 08, 2016 09:00

W piątek poznaliśmy amerykańskie dane z rynku pracy, które okazały się znakomite. Niejednokrotnie podkreślałem, że w tym momencie nie liczy się jedynie nowa ilość miejsc pracy w sektorze pozarolniczym, lecz przy tak niskiej stopie bezrobocie inwestorzy z dużą uwagą przyglądają się dynamice wzrostu płacy godzinowej.

W piątkowej publikacji obydwa odczyty zaskoczyły in plus, przybyło ponad 255 tysięcy nowych miejsc pracy, konsensus ekonomistów spodziewał się wzrostu na poziomie 180 tysięcy. Natomiast płaca godzinowa wzrosła o 0.3% m/m.

Bardzo dobra publikacja przełożyła się na spore umocnienie amerykańskiej waluty. Na wykresie złota podczas ostatniej sesji poprzedniego tygodnia przez jeden dzień zostało zanegowane ponad 3 dni wzrostowe. Najbliższe wsparcie znajduje się w strefie 1309-1318, które powinno powstrzymać wyprzedaż.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych