Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

EUR/USD - złe dane

Sierpień 31, 2016 12:20

O godzinie 11:00 zostały opublikowane dane inflacyjne ze strefy euro, które rozczarowały rynek, co przekłada się na dalsze spekulacje na temat możliwego działania ze strony ECB na najbliższym posiedzeniu. Odczyt inflacji mierzonej wskaźnikiem bazowym był na poziomie 0.8% rok do roku. W ramach przypomnienia konsensus ekonomistów zakładał wzrost na poziomie 0.9%. Sytuacja w Strefie Euro powoli zaczyna przypominać sytuację Japonii, gdzie pomimo bardzo luźnej polityki monetarnej inflacja w dalszym ciągu rozczarowuje.

Pomimo złego odczytu na wykresie EUR/USD niewiele się zmieniło. Stronie kupującej udało się utrzymać wsparcie 1.113-1.116. Bazowym scenariuszem pozostanie zatem obrona strefy popytu i wzrost notowań nawet w okolicę ostatnich szczytów 1.136.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.