Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

EUR/USD - przewaga kupujących

Sierpień 23, 2016 11:10

W piątek Janet Yellen będzie przemawiać na sympozjum ekonomicznym w Jackson hole, które będzie zorganizowane przez Fed w Kansas City. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla rynków finansowych. Niektórzy spodziewają się bardzo jastrzębiej wypowiedzi, co mogłyby przełożyć się na wzrost wartości dolara amerykańskiego, który w ostatnim czasie jest wyprzedawany przez inwestorów. Natomiast drugim scenariuszem jest bardziej gołębia wypowiedź zapowiadająca kontynuację polityki „wait and see".

Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że piątkowa sesja może przynieść podwyższoną zmienność na parach walutowych z dolarem amerykańskim.

Spoglądając na dzienny wykres pary walutowej EUR/USD powoli zbliżamy się do poziomu 1.142. Powodem ostatnich wzrostów nie jest siła euro lecz słabość dolara amerykańskiego. Na dzień dzisiejszy bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja obecnych wzrostów w okolicę poziomu 1.14.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych