Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

EUR/USD dostaje kopa

Sierpień 01, 2016 14:30

W piątek został opublikowany wstępny annualizowany PKB za drugi kwartał w Stanach Zjednoczonych. Odczyt okazał się bardzo słaby w porównaniu do prognoz, które wypadały w okolicach 2,5%, a dane wyniosły 1,2%. Dokonano również rewizji odczytu za I kwartał z 1,1% do 0,8%. Dane były bardzo rozczarowujące za sprawą spadających inwestycji, głównie w branży wydobywczej, która cierpi z powodu niskich cen ropy naftowej.

Tak fatalny odczyt PKB był motorem napędowym ostatnich wzrostów na parze walutowej EUR/USD. Kupującym udało się pokonać silne wsparcie 1.109-1.113. Kontynuacja ruchu piątkowego zostanie bazowym scenariuszem, jednak należy mieć na uwadze przyszłe wypowiedzi Prezesa Europejskiego Banku Centralnego, który może dokonać zmian w obecnym programie „luzowania ilościowego".

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych