Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

EUR/PLN - na wsparciu

Sierpień 12, 2016 11:05

Na rynku walutowym doszło do dalszego umocnienie się polskiej waluty względem najważniejszych walut. W poniedziałek, zaraz po otwarciu rynku za euro należało zapłacić 4.27 złotego, teraz jest to o 2 grosze mniej. Niewątpliwie poprawa nastrojów na rynku globalnym pozytywnie wpływa na waluty krajów rozwijających się, do których zalicza się polski złoty. Dzisiejszego poranka poznaliśmy najnowsze dane PKB za drugi kwartał 2016 roku. W ujęciu kwartalnym wzrost gospodarczy wypadł na poziomie 0.9% k/k, konsensus ekonomistów spodziewał się minimalnie lepszego wyniku na poziomie 1.0% k/k. Powyższe dane nie wpłynęły negatywnie na notowania polskiej waluty.

Na wykresie tygodniowym pary walutowej EUR/PLN powoli zbliżamy się do strefy popytu 4.225-4.250. W długim terminie powinna zostać pokonana, lecz na chwile obecną bazowym scenariuszem pozostanie konsolidacja lub też nawet lekkie odreagowanie ostatnich, bardzo pokaźnych wzrostów.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych