Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

​Dzisiaj pierwszy piątek miesiąca, a to oznacza dane z amerykańskiego rynku pracy!

Wrzesień 02, 2016 10:40

Źródło: Bloomberg

W każdy pierwszy piątek nowego miesiąca inwestorzy oczekują z niecierpliwością na godzinie 14:30. O tej godzinie odbywa się publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy. Dzisiejszy odczyt jest bardzo ważny, ponieważ publikacja powyżej konsensusu ekonomistów doprowadzi do większego prawdopodobieństwa na wrześniową podwyżkę stóp procentowych.

Jednakże patrząc od strony statystycznej nie mamy czego się obawiać. Jak pokazano na wykresie powyżej większość odczytów publikowana w miesiącu wrzesień od 1999 roku była gorsza od prognoz. Tylko w 4 przypadkach na 17 odczyt uplasował się powyżej konsensusu.

Jeżeli popatrzymy na 25 letnią średnią z ilości nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym każdego miesiąca, to okazuje się, że we wrześniu średni odczyt wynosi 85 tysięcy. W ramach przypomnienia dzisiejszy konsensus zakłada publikacje na poziomie 180 tysięcy.

Podsumowując prawdopodobieństwo wskazuje, że odczyt będzie poniżej konsensusu, a tym samym dolar amerykański powinien znaleźć się pod presją sprzedających.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych