Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Disney - co dalej?

Sierpień 18, 2016 12:50

9 sierpnia br. jedna z największych na świecie korporacji działających w obszarze produkcji filmowej i szeroko rozumianej rozrywki – The Walt Disney Company – opublikowała wyniki finansowe za III kwartał fiskalny 2016 roku (II kwartał kalendarzowy). Opublikowane wyniki są pozytywne. Zysk na akcję pobił oczekiwania o 0,01$, przychód firmy w III kwartale wzrósł o 9%, jednakże akcje i tak zanotowały spadek. Spowodowane jest to prognozowanymi przychodami w przyszłym kwartale. Według analityków zysk na akcję ma spaść do 1,18 USD, czyli o 0,02$ mniej niż w analogicznym kwartale 2015 roku.

Prognozy przekładają się na dużą presję sprzedających. Na wykresie miesięcznym kupujący walczą o utrzymanie kluczowego wsparcia 89,90-93,70. Wszystko wskazuje, że może im się to udać, jednak na początku muszą pokonać linię trendu korekty. Jeżeli ten wyczyn się powiedzie, to ponowne wzrosty w okolicę poziomu 120 są jak najbardziej prawdopodobne.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych