Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

DAX 30 - w tarapatach

Wrzesień 12, 2016 10:15

Podczas gdy analiza techniczna na indeksie Dax 30 wskazuje dalsze wzrosty, to obecna analiza fundamentalna temu przeczy. Przykładem tego może być spadające zyski spółek, bardzo drogie wyceny, bańki spekulacyjne na rynku nieruchomości, obligacja, a także spadające oddziaływanie banków centralnych na rynek akcji. Jeżeli natomiast spojrzymy na wykres wskaźnika P/E podzielone przez VIX, to dowiemy się, że obecna wycena akcji amerykańskich jest w okolicach manii.

Jeżeli spadki zawitałyby na giełdę amerykańską, to negatywny sentyment udzieli się niemieckiemu indeksowi. Przy tak skrajnych wycenach spółek należałoby się wstrzymać z długoterminową analizą techniczną i przeczekać burzliwe czasy.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.