Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

DAX 30 - niewolnik banków centralnych

Wrzesień 19, 2016 13:55

Kilka tygodni temu niemiecki indeks DAX 30 zdołał przedrzeć się przez górne ograniczenie kanału spadkowego. Pokonanie oporu było zapowiedzią kontynuacji wcześniejszych wzrostów, jednak po dziś dzień do tego nie doszło. Jeżeli strona sprzedają zdołała zepchnąć notowania indeksu i umieścić je w kanale spadkowym, to wyprzedaż może potrwać nawet to strefy popytu 9150-9420.

W tym tygodniu DAX 30 jest niewolnikiem dwóch banków centralnych, Banku Japonii oraz Banku Stanów Zjednoczonych. Jeżeli BoJ zrezygnuje z dalszej stymulacji rynku finansowego, a Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe, to bez problemu powinniśmy powrócić do trendu spadkowego. Gdyby jednak komunikat ze strony tych banków był gołębi, to powinniśmy powrócić do trendu wzrostowego.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych