Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Więcej informacji Akceptuję
79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. expand_more

DAX 30 - niewolnik banków centralnych

Wrzesień 19, 2016 11:55

Kilka tygodni temu niemiecki indeks DAX 30 zdołał przedrzeć się przez górne ograniczenie kanału spadkowego. Pokonanie oporu było zapowiedzią kontynuacji wcześniejszych wzrostów, jednak po dziś dzień do tego nie doszło. Jeżeli strona sprzedają zdołała zepchnąć notowania indeksu i umieścić je w kanale spadkowym, to wyprzedaż może potrwać nawet to strefy popytu 9150-9420.

W tym tygodniu DAX 30 jest niewolnikiem dwóch banków centralnych, Banku Japonii oraz Banku Stanów Zjednoczonych. Jeżeli BoJ zrezygnuje z dalszej stymulacji rynku finansowego, a Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe, to bez problemu powinniśmy powrócić do trendu spadkowego. Gdyby jednak komunikat ze strony tych banków był gołębi, to powinniśmy powrócić do trendu wzrostowego.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych