Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Czekamy na Iphone'a 7

Sierpień 11, 2016 11:35

26 lipca gigant z Kalifornii – Apple – opublikował wyniki finansowe za III kwartał fiskalny 2016 roku (II kwartał kalendarzowy). Opublikowane wyniki na pierwszy rzuty oka wydają się pozytywne. Zysk na akcje w Q3 2016 roku wyniósł 1,42 USD, czyli pobił prognozę o niespełna 6 centów. Porównując do tego samego kwartału rok wcześniej zysk na akcję spadł o 23,2%! Ponadto sprzedaż iPhone'ów spadła do 40,4 miliona sztuk, czyli o 14,9% w porównaniu z Q3 2015 roku.

Prawdziwy test dla spółki przyjdzie dopiero z premierą nowego iPhone 7. Po premierze nowego telefonu sprzedaż spółki Apple zawsze wędrowała na wyższe poziomy, jednakże przyszłość nie wygląda zbyt kolorowo. Mocna konkurencja chińskich producentów telefonów jest zagrożeniem dla sprzedaży flagowego modelu iPhone.

Na wykresie tygodniowym spółki Apple doszło do przełamania linii trendu spadkowego. Jednak do zmiany trendu na wzrostowy, kupujący muszą jeszcze pokonać strefę podaży 109,60-112,30. Bazowym scenariuszem pozostanie obrona strefy podaży i spadek notowań po raz kolejny w okolicę 90 USD za akcję.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowym