Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Co zrobi ECB?

Wrzesień 01, 2016 12:40

Według Banku Morgan Stanley Europejski Bank Centralny nie zmieni prowadzenia polityki monetarnej na wrześniowym posiedzeniu. Analitycy banku spodziewają się działania ze strony EBC w grudniu tego roku. Szacują, że w grudniu zostanie obniżona stopa depozytowa o 10 punktów bazowych oraz spodziewają się przedłużenia programu skupu aktywów finansowych o kolejne 6 miesięcy.

Niemniej jednak nie możemy lekceważyć konferencji zaplanowanej na 8 września. Aktualne prawdopodobieństwo obniżki stopy depozytowej wynosi jedynie 11%, jednak Mario Draghi, prezes ECB może dać nam więcej wskazówek na temat przyszłych zmian w prowadzeniu polityki monetarnej.

Na wykresie dziennym pary walutowej EUR/USD kupujący walczą o utrzymanie poziomu wsparcia 1.113-1.116. Wszystko wskazuje na to, że wskazany poziom zostanie utrzymany, jednakże jutro jest pierwszy piątek miesiąca, a to oznacza publikacje danych z amerykańskiego rynku pracy. Dane poniżej konsensusu ekonomistów oraz z nim zgodne powinny pomóc kupującym, natomiast lepsza publikacja mogłaby przełożyć się na większą wyprzedaż euro względem dolara amerykańskiego.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.