Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

BoE jednak zaskoczył

Sierpień 05, 2016 08:00

Bank Anglii zdecydował się na obcięcie głównej stopy procentowej o 25 p.b. pierwszy raz od 2009 roku. Ponadto zapowiedział kolejną taką samą obniżkę do końca 2016 roku.Dodatkowo BoE rozszerzył program skupu aktywów QE z 375 mld GBP do 435 mld oraz uruchomił program skupu obligacji korporacyjnych o wartości 10 mld GBP w przeciągu 18 miesięcy.

Rynek spodziewał się, a w zasadzie był pewien, że Bank Anglii obetnie stopę procentową o 25 p.b. jednak ich zaskoczył rozszerzeniem programu QE oraz skupem obligacji korporacyjnych. Po tych wydarzeniach nastąpiła wyprzedaż funta szterlinga na szerokim rynku.

Bank Anglii obniżył również prognozy makroekonomiczne. Zmiany są dosyć sporę, ponieważ PKB w 2017 roku zrewidowano z poziomu 2.3 procenta do 0.8 procenta.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych