Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Banki centralne zgłaszają coraz mniejszy popyt na złoto

Sierpień 30, 2016 13:55

W II kwartale 2016 zakup złota przez banki centralne spadł o 40% porównując do analogicznego kwartału poprzedniego roku. Według danych z Bloomberga jest to najniższy poziom od 2011 roku. Ponadto jest to trzeci, spadkowy kwartał z rzędu, gdzie banki centralne ograniczają swoje zakupy, jest to najdłuższy okres od co najmniej 5 lat.

Spoglądając na wykres tygodniowy malejące zakupy złota ze strony banków centralnych powinny doprowadzić do korekty, która jest jak najbardziej zasłużona. Bazowym scenariuszem pozostanie spadek cen kruszcu w okolicę poziomu 1300. Gdyby wspomniany poziom został pokonany, to celem sprzedających może okazać się strefa popytu 1208-1224. Złoto jest krótkoterminowo drogie, jednak nie zmienia to faktu, że jest to początek długoterminowego trendu wzrostowego.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.