Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

A gdyby tak QE?

Sierpień 31, 2016 14:53

Poniższy wykres przedstawia przełożenie poprzednich trzech transz QE na amerykański indeks S&P 500. Przy sporządzaniu poniższego wykresu został porównany wzrost bilansu Rezerwy Federalnej od początku 2009 roku, a wzrostami na S&P 500 przez ten czas.

Z powyższych obliczeń wynika, że każdy wzrost indeksu S&P 500 o 1% wymagał 1.82% wzrostu bilansu Rezerwy Federalnej.

Dana informacja jest przydatna dla osób, które chcą wiedzieć, jak przyszła stymulacja monetarna może wpłynąć na rynek kapitałowy. Warto zaznaczyć, że nie liczy się przyszła kwota QE, ale wzrost bilansu FEDu.

Aktualny bilans FEDu wynosi $4.5 biliona. Przy ewentualnym $2 bilionowym QE bilans uległby zwiększeniu o 44%, czyli indeks S&P 500 w tym czasie powinien wzrosnąć o około 24%. W przypadku $4 bilionowego QE indeks wzrósłby o 48%. Właśnie dzięki temu możemy zauważyć, że dalsza stymulacja rynku dodatkową rundą QE będzie coraz cięższa.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych