NZDUSD – analiza techniczna i międzyrynkowa

Październik 17, 2017 09:11

NZDUSD – AT interwał dzienny

Na interwale dziennym pary walutowej NZDUSD od końca lipca br. Poruszamy się w kanale spadkowym. Kilka dni temu doszło do mocnej korekty, która została rozpoczęta po dotarciu w okolicę dolnej bandy kanału spadkowego. Została zatrzymana przez mocny opór 0.716-0.712. Ponadto oscylator stochastyczny wskazuje na lekkie wykupienie rynku, co przy trendzie spadkowym powinno zwiastować zakończenie korekty. Czy opór padnie? Czy byki zmierzają do górnej bandy kanału wzrostowego? Być może odpowiedź na to pytanie przyjdzie z analizą wyższego interwału czasowego.

Notowania NZDUSD, interwał dzienny

Źródło: Admiral Markets

NZDUSD – AT interwał tygodniowy

Na interwale tygodniowym notowania NZDUSD znalazły się między oporem a wsparciem. Po nieudolnym wybiciu ponad strefę oporu 0.726-0.737 notowania zaczęły zmierzać w okolicę poziomu 0.696. Aczkolwiek z drugiej strony po osiągnięciu nowego minima oscylator stochastyczny wskazał na pozytywną dywergencję, co powinno wspierać jeszcze mocniejszą korektę, a nawet test oporu 0.726. Reasumując, sytuacja jest niejasna.

Notowania NZDUSD, interwał tygodniowy

Źródło: Admiral Markets

NZDUSD – analiza międzyrynkowa

Metale przemysłowe po raz kolejny zaskoczyły. Korekta była o wiele płytsza niż przewidywano, indeks metali przemysłowych Bloomberga wspiął się na nowe szczyty. Notowania waluty Nowej Zelandii korelują z szerokim rynkiem surowców, a także z metalami przemysłowymi, ponieważ na tych produktach jest oparty nowozelandzki eksport.

Źródło: Bloomberg

Analizując tylko powyższą grafikę możemy dojść do wniosku, że para walutowa NZDUSD powinna zmierzać na północ. Z kolei indeks GDT (Global Dairy Trade) jest neutralny.

Indeks GDT reprezentuje ceny nabiału, Nowa Zelandia jest jednym z głównych eksporterów tej grupy produktów.

Źródło: Bloomberg

Zatem gdzie zmierzamy?

W ramach przypomnienia, analiza techniczna na interwale dziennym wspiera scenariusz spadkowy. AT na interwale tygodniowym jest bardziej wzrostowa. Z kolei patrząc na indeks metali przemysłowych powinniśmy zobaczyć jeszcze mocniejsze odbicie NZDUSD. Ostatni czynnik, czyli ceny nabiału jest neutralny. Zatem większość czynników zapowiada mocniejsze odbicie kursu. Kluczem będą notowania surowców przemysłowych, z tego też powodu należy je obserwować.

Dział Analiz Admiral Markets