76% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza EUR/USD - walka na podwójnym szczycie

Listopad 07, 2019 13:23

Na wykresie pary walutowej EUR/USD pojawiła się formacja podwójnego szczytu. Książkowo trudno się do niej przyczepić. Ma miejsce po wcześniejszym wzroście, oba szczyty są na podobnym poziomie, a dołek między nimi został pokonany. Niemniej podaż się ociąga.

Źródło: Admiral Markets EUR/USD wykres H1 od 3 września 2019 do 7 listopada 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Trwa rozgrywanie tej formacji. Nie jestem szczególnym fanem klasycznych formacji cenowych, ale nie oznacza to, że je zupełnie ignoruję. Choćby z tego powodu, że nie ignorują ich inni. Zatem, gdy pojawia się niemal książkowy przykład, warto mieć go na uwadze.

W tym wypadku penetracja poziomu wybicia nie była mocna. Cena szybko odbiła. To nie jest dobry znak dla tych, którzy podążają ścieżką klasycznych kształtów. Patrząc na to z dystansu poziomem obrony byłaby dopiero linia czerwona na poziomie lokalnego szczytu na 1,1140, ale dla szybkich graczy już zielona może jawić się jako skuteczny sygnał negujący. Skoro jednak klasyczny zakres ruchu (równy przynajmniej wysokości formacji) pozwala na oczekiwanie na spadek nawet do 1,0940 z prawdopodobnym chwilowym zatrzymaniem w okolicy 1,1000, to stop nie powinien być zbyt blisko. Zejście na nowe minimum pod aktualny dołek byłoby potwierdzeniem sygnału, a stopa można byłoby stawiać na szczycie trwającego odbicia.

Kamil Jaros

Główny Analityk

Niniejszy materiał nie zawiera i nie powinien być interpretowany jako zawierający porady inwestycyjne lub rekomendacje inwestycyjne lub ofertę lub zachętę do zawierania transakcji na instrumentach finansowych. Należy pamiętać, że analizy instrumentów finansowych, które odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, powinieneś zasięgnąć porady niezależnego doradcy finansowego, aby upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.