W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

W oczekiwaniu na minutki

Sierpień 17, 2016 12:10

O godzinie 20:00 zostanie opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Jest to wydarzenie, które w znacznej mierze wpływało i wpływać będzie zarówno na rynek walutowy, akcji jak i obligacji.

Ostatnie publikacje danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki nie wskazywały na duże prawdopodobieństwo zaostrzenia polityki monetarnej w najbliższym czasie. Aczkolwiek po wczorajszym wywiadzie Williama Dudley'a, szefa nowojorskiego Fed-u w Fox Business, rynek przestał być tego pewien. Pomimo słabych danych o inflacji oraz PKB za II kwartał 2016 roku szef nowojorskiego Fed-u wypowiedział się, że podwyżka stóp procentowych we wrześniu tego roku jest możliwa. Dudley uważany jest za jednego z większych gołębi w Rezerwie Federalnej, dlatego też powyższy komentarz z jego ust wstrząsną rynkiem walutowym.

Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych na wrześniowym posiedzeniu.

Źródło: Bloomberg

Dzięki wczorajszej wypowiedzi Dydley'a prawdopodobieństwo zacieśniania polityki monetarnej w 2016 roku wzrosło z 45% do 52%. Jeżeli dzisiejszy komunikat okazałby się jastrzębi, to będziemy świadkami bardzo dużej zmienności na rynku kapitałowym. Jednakże prognozy oraz wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej w ostatnim czasie mijają się z prawdą. Jeszcze na początku stycznia tego roku Fed zakładał 4 podwyżki stóp procentowych, w marcu już tylko dwie. Patrząc na ostatnie poczynania władz monetarnych możemy spodziewać się, że koszt pieniądza z większym prawdopodobieństwem zostanie podniesiony w grudniu niż na wrześniowym posiedzeniu.

Niewątpliwie Rezerwa Federalna pozostanie najważniejszym wydarzeniem dnia, ale na tym nie koniec. O godzinie 14:00 zostaną opublikowane dane odnośnie płac oraz aktualnego zatrudnienia w polskiej gospodarce. Natomiast o godzinie 16:30 zostanie opublikowany raport EIA dotyczący zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych.

Na koniec warto jeszcze dodać, że dzisiejszego poranka zapoznaliśmy się z brytyjskimi danymi, które wypadły dobrze. Nie są to dane, które w pełni odzwierciedlają Brexit, ponieważ dotyczą czerwca, a referendum odbyło się w jego czwartym tygodniu. Stopa bezrobocia pozostała bez zmian na poziomie 4,9%. Pozytywnym wydźwiękiem jest spadek liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotny. Konsensus rynkowy oczekiwał wzrost na poziomie 5,2 tysiąca, natomiast odnotowano spadek o 8,6 tysiąca. Nie można zakładać, że Brexit w kilka tygodni przełoży się na masowe zwolnienia oraz spowolnienie gospodarcze w Wielkiej Brytanii. Takie zjawisko będzie rozłożone w czasie, a jego skutki zostaną zauważone dopiero za kilka miesięcy.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.