Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Więcej informacji Akceptuję
79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. expand_more

Analiza TESLA – nie łapać spadających noży

Maj 23, 2019 08:39

Jako fan Elona Muska, jego wizjonerskiego spojrzenia i odwagi pomysłów, muszę przyznać, że na poziomie biznesowym i wyczucia potrzeb rynków finansowych tej wyjątkowości już nie widać. Ostatni rok dla Tesli nie był najlepszy, a może być jeszcze gorzej.

20190523 TSLAWeekly

Źródło: Admiral Markets MT5

Dzięki rachunkom w Admiral Markets można również brać udział w głównych wydarzeniach amerykańskiego rynku akcji. Doniesienia ze spółek. takich jak właśnie Tesla. nie muszą być tylko egzotyczną ciekawostką. Wszystko jest w zasięgu ręki i kilku kliknięć.

W przypadku rzeczonej Tesli sytuacja nie wygląda dobrze. Ostatnie trzy tygodnie to przyspieszenie spadku, który trwa już od miesięcy. Obecnie wycena spółki sięgnęła połowy jej rekordowych poziomów. Czy to koniec? Aktualnie wykres zbliża się do poziomu silnego wsparcia i zachowanie ceny w tej okolicy da nam odpowiedź.

Trzeba również zauważyć, że o ile jest szansa na odbicie, to wcale nie musi być to koniec problemów, ale jedynie przerwa. Na wykresie zaznaczone są dwa poziomy oporu, a których silniejszym jest ten wyższy w okolicy 290 dolarów za akcję, Dopiero jego pokonanie zmieniłoby w sumie mizerny obecnie długoterminowy obraz rynku. Jeśli wsparcie będzie się bronić, to pojawią się sygnały do wspomnianego odbicia. W tej chwili zakupy to przysłowiowe łapanie spadających noży - rzecz, którą zdecydowanie nie można polecać.

Kamil Jaros

Główny Analityk

Niniejszy materiał nie zawiera i nie powinien być interpretowany jako zawierający porady inwestycyjne lub rekomendacje inwestycyjne lub ofertę lub zachętę do zawierania transakcji na instrumentach finansowych. Należy pamiętać, że analizy instrumentów finansowych, które odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, powinieneś zasięgnąć porady niezależnego doradcy finansowego, aby upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.