W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Rynki czekają na ECB

Kwiecień 21, 2016 11:50

Wydarzeniem czwartku jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (ECB). Zmiana polityki monetarnej nie jest oczekiwania. Istotne będzie jednak to, co na konferencji prasowej po posiedzeniu powie Mario Draghi.

Europejski Bank Centralny ogłosi decyzję ws. stóp procentowych o godzinie 13:45. Po tym jak przed miesiącem bank zdecydował się poluzować politykę monetarną, obecnie jej zmiana nie jest oczekiwana. Oznacza to pozostawienie głównej stopy na poziomie zero, a stopy dyskontowej na poziomie -0,40%. Decyzje te nie powinny wywołać najmniejszych emocji.

Emocji na rynkach finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku walutowego, można oczekiwać natomiast o godzinie 14:30. Wówczas rozpocznie się konferencja prasowa po posiedzeniu ECB. W zależności od tego co powie szef banku centralnego Mario Draghi, notowania wspólnej waluty mogą iść w górę lub w dół. Na jego słowa może też reagować rynek długu i europejski rynek akcji.

Zakładamy, że Draghi z jednej strony będzie bronił podjętych dotychczas decyzji o luzowaniu polityki monetarnej, ale z drugiej nie będzie sugerował konieczności podejmowania teraz dalszych działań. Aczkolwiek pewnie ich nie wykluczy. Jeżeli przyjąć, że to założenie jest słuszne, to bardziej prawdopodobne jest umocnienie niż osłabienie euro po godzinie 14:30. Trzeba jednakże mieć na uwadze, że granica pomiędzy popytowymi a podażowymi impulsami jest bardzo cienka. Tak naprawdę o interpretacji wypowiedzi Draghiego, a więc i o reakcji na nią, mogą zdecydować pojedyncze zdania.

Wydarzenie dzisiejszego dnia

Posiedzenie ECB jest zdecydowanie wydarzeniem czwartku. Nie można jednak zapominać, że to nie jest jedyne wydarzenie w rynkowym kalendarzu. Inwestorzy poznają jeszcze m.in. dane o liczbie złożonych w USA wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (prognoza: 265 tys.) oraz indeksy Fed z Filadelfii (prognoza: 8,5 pkt.), FHFA (prognoza: 0,4% M/M) i LEI (prognoza: 0,3% M/M). Dziś jednak nie powinny one odegrać większej roli.

W czwartek kurs EUR/USD stabilizuje się poniżej poziomu 1,13 dolara, po tym jak wczoraj najpierw wzrósł do 1,1387, żeby na koniec dnia spaść do 1,1297 dolara. O godzinie 11:12 za euro trzeba było zapłacić 1,1287 dolara. Na gruncie analizy wykresów środowe cofnięcie spod poziomu 1,14 zmniejsza prawdopodobieństwo ruchu w górę. Jednak jeszcze nie przesądza o dalszych spadków. Takim sygnałem będzie zejście kursu poniżej 1,1260 dolara, czyli poniżej linii łączącej lokalnej minima z drugiej połowy marca (1,1144) i z poprzedniego tygodnia (1,1233). Pokonanie tego ostatniego poziomu będzie zaś ostatecznym potwierdzeniem, że strona podażowa przejęła inicjatywę. W takim układzie kurs EUR/USD mógłby spaść nawet do 1,10 dolara, gdzie aktualnie wsparcie tworzy dolne ograniczenie rysowanego od grudnia kanału wzrostowego w jakim porusza się wykres dzienny tej pary (górne ograniczenie tworzy opór na 1,1620).

Po wczorajszym spadku dziś w górę odbija EUR/PLN. Przed południem za euro trzeba było zapłacić 4,2950 zł. Również w tym przypadku kluczowe dla notowań będą słowa Draghiego.

Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.