Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Rynek czeka na dane o amerykańskim PKB oraz szefową Fed

Maj 27, 2016 13:19

Kluczowym wydarzeniem piątku będzie rewizja PKB za pierwszy kwartał w Stanach Zjednoczonych oraz wystąpienie Janet Yellen, które zaplanowane jest na godzinę 19:15 polskiego czasu na Uniwersytecie Harvarda.

O godzinie 14:30 poznamy rewizję annualizowanego Produktu Krajowego Brutto (czyli hipotetyczną zmianę PKB w ciągu najbliższego roku). Oczekuje się, że PKB wzrośnie do 0,8% z szacowanych 0,5%. Ponadto po godzinie 19 polskiego czasu swoje wystąpienie publiczne będzie miała szefowa Rezerwy federalnej Janet Yellen.

Jeżeli dane o amerykańskim PKB potwierdzą się, a ponadto Janet Yellen podtrzyma retorykę słyszaną od innych przedstawicieli Fed o prawdopodobnych podwyżkach stóp zza oceanem już na najbliższym czerwcowym posiedzeniu powinno to ponownie wzmocnić dolara amerykańskiego. Kurs EUR/USD mógłby ponownie zaatakować poziom 1,1150; a może nawet 1,11.

Sytuacja na rynkach

Spokojnie jest na parach z polskim złotym, który również czeka na dane z USA, ale nie bez znaczenia jest trwający długi weekend w naszym kraju. Moment wyczekiwania także można zauważyć na giełdach akcji w Europie.

Ropa ponownie zawróciła z silnego poziomu 50 USD. W najbliższym czasie rynek ten będzie czekał na spotkanie krajów OPEC, które ma się odbyć 02 czerwca br. Bez silniejszych impulsów na razie trudno wyobrazić sobie mocniejszy ruch w górę zwłaszcza, że powraca na rynki ropa z Kanady po problemach z dostawami spowodowanymi pożarami.

Bartosz Zawadzki
Szef Działu Analiz