Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Ponownie nastroje psuje Deutsche Bank

Wrzesień 30, 2016 11:30

Dzisiaj ponownie mocne spadki pojawiły się na akcjach Deutsche Banku. Na rynek dotarła informacja, że fundusze hedgingowe zamierzają zredukować swoją ekspozycję w niemieckim banku. Prawdopodobnie mamy do czynienia z ucieczką z tonącego okrętu.

Chociaż większość porannych spadków została odrobiona, to sytuacja coraz bardziej niepokoi inwestorów. Akcje banku spadły w tym roku o ponad 50% i końca przeceny nie widać. Inwestorzy tak nerwowo reagują na informacje o problemach DB, gdyż problemy banku oznaczają problemy praktycznie całego sektora finansowego. Deutsche Bank ma ogromną ekspozycję na rynku instrumentów pochodnych oraz jest powiązany w mniejszy lub większy sposób praktycznie z każdym bankiem na świecie.

Kurs akcji Deutsche Banku z ostatnich 12 miesięcy

Źródło: Bloomberg

Obecnie nie ma jeszcze powodów do paniki porównywalnej z 2008 rokiem, ale sytuacja z pewnością jest napięta. Mocno wykupione rynki akcji będą reagować na każdą tego typu informacje w dosyć nerwowy sposób, a to od razu przełoży się również na inne ryzykowne aktywa takie, jak polski złoty. Duża ostrożność wskazana.

Bartosz Zawadzki
Dyrektor
Dział Strategii Rynkowych i Analiz