W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Odreagowanie na rynkach

Czerwiec 28, 2016 13:25

Kolejny cios dla Wielkiej Brytanii. Następna agencja zdecydowała się na obniżenie ratingu. Fitch ściął rating z AA+ do AA o perspektywie negatywnej. Została również obniżona prognoza dla wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii.

Negatywna decyzja nie wpłynęła na funta szterlinga, bowiem zyskuje on pierwszy raz od wyniku czwartkowego referendum. Rynki przez dłuższy czas będą żyły Brexitem, reszta informacji schodzi na bok. Obniżenie ratingu z pewnością odbije się negatywnie na gospodarce brytyjskiej w dłuższym terminie.

Polski złoty na dzień dzisiejszy trzyma się bardzo dobrze, odreagowuje ostatnie straty. Złoty od rana zyskuje do wszystkich głównych walut. W południe kurs USD/PLN testował poziom 3,9856 zł, EUR/PLN 4,4219 zł, a CHF/PLN 4,0737 zł. Rodzima waluta od ostatniego piątku najbardziej umocniła się względem funta szterlinga, spadek kursu był znaczny, ponieważ przed czwartkowym referendum za brytyjską walutę należało zapłacić 5,76 zł, natomiast teraz notowana jest po 5,31 zł. Umacnianie się PLN względem euro, dolara amerykańskiego oraz franka szwajcarskiego jest jedynie korektą. Wzrost awersji do ryzyka oraz niepewność na rynkach finansowych przekłada się na odpływ zagranicznego kapitału z polskiej gospodarki, co prowadzi do wyprzedaży polskiego złotego. Potwierdzeniem tego jest wzrost rentowności 10-letnich, polskich obligacji, która oscyluje nieco powyżej 3%.

Same zmiany notowań par walutowych z polskim złotym podyktowane są sytuacją na rynkach globalnych, gdzie również możemy zaobserwować korektę ostatnich ruchów. Przykładem może być funt szterling, który pomimo obniżenia ratingu przez dwie agencje zyskuje na wartości względem dolara amerykańskiego. Odreagowanie możemy zobaczyć również na rynku metali szlachetnych oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wig 20 podnosi się po dużym upadku i notuje wzrosty wynoszące 1,56%.

Szczyt Unii Europejskiej

W drugiej połowie dnia nastroje na rynkach globalnych, a pośrednio również na rodzinnym rynku walutowym, kształtować będą informacje napływające z brytyjskiej gospodarki oraz amerykański odczyt finalnego PKB. Dzisiejszego dnia rozpoczyna się także szczyt Unii Europejskiej z udziałem Davida Camerona. Na spotkaniu będą omawiane aspekty dotyczące rynku pracy, wzrostu gospodarczego, konkurencyjności oraz relacji zagranicznych. Natomiast jutro odbędzie się nieformalne spotkanie 27 głów państw członkowskich Unii Europejskiej, które zostanie zakończone konferencją prasową. Liderzy będą omawiać przyszłość Unii Europejskiej oraz następstwa zagłosowania Wielkiej Brytanii za wyjściem z UE. Inwestorzy obawiają się niepewności, która w ostatnim czasie zawładnęła rynkami.

Mateusz Groszek
Młodszy Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.