79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza NZD/USD – realizacja scenariusza

Kwiecień 12, 2019 12:34

23400

Para NZD/USD od kilku tygodni jest w obszarze naszego zainteresowania. Pod koniec marca podkreślałem spadkowe oczekiwanie związane z pojawieniem się wcześniej negacji ostatniej fali (czynnik techniczny), co później zostało jeszcze potwierdzone gołębim nastawieniem nowozelandzkiego banku centralnego (czynnik fundamentalny).

20190412 NZDUSDH4

Źródło: Admiral Markets MT5

Wykres pary zbliżył się do pierwszego istotnego poziomu wsparcia, co może skutkować próbami odbicia, ale istnieje kilka przesłanek sugerujących, że te próby mogą zakończyć się porażką kupujących. Odbicie jest możliwe, ale prawdopodobnie będzie ono krótkotrwałe.

Jakie to przesłanki? Wciąż w grze jest scenariusz wynikający z negacji ostatniej fali, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Po takiej negacji rynek zazwyczaj wykonuje trójfalową sekwencję. Pierwszym ruchem była sama negacja, drugim był wzrost do okolicy 0,6920, a trzecim powinien być spadek zakończony atakiem na dołek na 0,6585. Wygląda na to, że właśnie w tej fazie spadku właśnie rynek się znajduje. Wniosek z tego taki, że ewentualną zwyżkę warto wykorzystać do zbudowania krótkiej pozycji. Weryfikacją negatywną byłoby wyjście pary ponad szczyty z okolicy 0,6920.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.