Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator fca efsa

Analiza NZD/CHF – próba powrotu do kanału

Czerwiec 28, 2019 12:25

Od dłuższego czasu para NZD/CHF przebywa w trendzie spadkowym. Doszło nawet do wykreślenia kanału, z którego wykres wyszedł dołem. Teraz jednak trwa walka o powrót w zakres wcześniejszych wahań.

20190628 NZDCHFH4

Źródło: Admiral Markets MT5, NZD/CHF wykres H4, od 27 listopada 2018 do 28 czerwca 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Na bazie dwóch ostatnich kluczowych szczytach można oprzeć linię trendu spadkowego. To daje możliwość wykreślenia kolejnej, równoległej, opartej o dołek między wspomnianymi szczytami. Linia spadkowa wyznacza tempo ruchu, a dolna linia jest ograniczeniem kanału, a więc utrzymania tego tempa. Okazało się, że wykres wyszedł poza dolne ograniczenie, co oznacza przyspieszenie spadków. Od jakiegoś czasu obserwujemy próby powrotu w zakres kanału. Obecna nie jest pierwszą, ale może być skuteczną.

Powrót do kanału naturalnie nie zmienia kierunku trendu, bo do tego trzeba znacznie więcej, ale powrót do kanału to otwarcie drogi do dalszej zwyżki w kierunku górnego ograniczenia. Taka zwyżka byłaby możliwa, gdyby linia dolnego ograniczenia została pokonana, a później przetestowana już jako skuteczne wsparcie.

Kamil Jaros

Główny Analityk

Niniejszy materiał nie zawiera i nie powinien być interpretowany jako zawierający porady inwestycyjne lub rekomendacje inwestycyjne lub ofertę lub zachętę do zawierania transakcji na instrumentach finansowych. Należy pamiętać, że analizy instrumentów finansowych, które odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, powinieneś zasięgnąć porady niezależnego doradcy finansowego, aby upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.