76% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza NZD/CAD – walka o utrzymanie w kanale

Czerwiec 07, 2019 13:00

Ostatnie osłabienie wyceny dolara nowozelandzkiego w dolarze kanadyjskim skutkowało zejściem wykresu tej relacji walut do poziomu linii trendu wzrostowego. Tak się składa, że jest to również dolne ograniczenie kanału.

20190607 NZDCADH1

Źródło: Admiral Markets MT5, NZD/CAD, wykres H1, od 8 kwietnia 2019 do 7 czerwca 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Wcześniejsza zwyżka NZD/CAD zatrzymała się na poziomie oporu w okolicy 0,8900. Tam na początku maja miała miejsce mała konsolidacja, a i wcześniej ten poziom pracował jako kluczowy dla tej pary. W pobliżu tego poziomu biegła również linia wzrostowa, równoległa do tej opartej o dołki - linia górnego ograniczenia kanału. Miejsce zatrzymania wzrostu nie jest więc przypadkowe.

Teraz popyt walczy o utrzymanie się w zakresie kanału wzrostowego. Zejście poniżej linii dolnego ograniczenia pozwoli na wniosek o wyjściu z kanału. To nie byłoby jeszcze potwierdzone zakończenie zwyżki, bo do tego potrzeba przełamania poziomu dołka, na którym opiera się linia. Niemniej w takiej sytuacji można byłoby oczekiwać przynajmniej próby zejścia do okolicy 0,8790.

Kamil Jaros

Główny Analityk

Niniejszy materiał nie zawiera i nie powinien być interpretowany jako zawierający porady inwestycyjne lub rekomendacje inwestycyjne lub ofertę lub zachętę do zawierania transakcji na instrumentach finansowych. Należy pamiętać, że analizy instrumentów finansowych, które odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, powinieneś zasięgnąć porady niezależnego doradcy finansowego, aby upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.