W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Nastała Era Niepewności

Czerwiec 27, 2016 11:40

Poniedziałek przynosi coraz więcej pytań. Każdy zastanawia się jakie konsekwencje niesie ze sobą wynik czwartkowego referendum. Jedno jest pewne, najbliższe dni, miesiące, a nawet lata będą mijały pod wpływem niepewności.

Brexit, w przeciągu jednej nocy znalazł swoje odzwierciedlenie na rynkach finansowych. Funt szterling w stosunku do dolara amerykańskiego jest najtańszy od 30 lat, a waluty uważane za „bezpieczną przystań" zyskują na znaczeniu. W piątek do gry przystąpił także Szwajcarski Bank Narodowy, który był zmuszony interweniować na rynku walutowym w obronie poziomu 1.08 na EUR/CHF. W dniu wyniku referendum odbyło się szereg spotkań oraz konferencji. Na pierwszy rzut poszedł David Cameron, który zapewnił, że referendum nie jest prawnie wiążące, ale musi być respektowane. Dowiedzieliśmy się również, że uruchomienie artykułu 50 traktatu lizbońskiego, Cameron pozostawi swojemu następcy, który zostanie wybrany w październiku. Sytuacji na rynkach nie zdołał uspokoić Prezes Banku Anglii, który zapewnił, że otoczenie makroekonomiczne będzie monitorowane, a stopy procentowe w najbliższym czasie pozostaną niezmienione. Rynek jednak na podstawie OIS (overnight index swap) wycenia cięcie stóp procentowych z 52% prawdopodobieństwem na sierpniowym posiedzeniu.

Na rynkach finansowych dzisiejszego poranka funt szterling jest najsłabszą walutą, który traci już 1,80% względem dolara amerykańskiego. Nie jest on odosobniony, ponieważ względem dolara amerykańskiego zyskuje tylko jen japoński. Indeksy giełdowe wracają ponownie w niełaskę kupujących. Większość z nich świeci się na czerwono, razem z naszym rodzinnym WIG 20, bowiem traci on już ponad 2%. Rynek surowców pozostaje względnie silny, za baryłkę ropy WTI należy zapłacić 47,85 dolara amerykańskiego, natomiast za uncję złota 1325$.

EBC

Sytuację na rynku będzie miał okazję uspokoić Prezes Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghi. Jego konferencję zaplanowano na godzinę 19:30. Będzie to pierwsza wypowiedź EBC po zmaterializowaniu się Brexitu. Wypowiedź będzie miała miejsce na forum bankierów centralnych w Portugalii. Co najciekawsze, Mario Draghi zabierze głos także we wtorek oraz środę.

Dla rynku najgorsze jest jednak to, iż nikt nie zna skutków czwartkowego referendum. W erze dużej niepewności jest bardzo prawdopodobne, że polski złoty oraz reszta walut państw wschodzących znajdzie się pod presją sprzedających, a zyskiwać będzie frank, jen oraz dolar amerykański. Kolejna przecena rodzinnej waluty może okazać się tragiczna w skutkach dla frankowiczów oraz polskiego długu w walutach zagranicznych. Niewątpliwie Wielka Brytania pisze historię.

Mateusz Groszek
Młodszy Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.